Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, sosyal medya hesabından Odanın mali tablosuyla ilgili birtakım açıklamalar yaptı. Alkan’ın açıklamalarına sosyal medya üzerinden paylaştığı videoyla yanıt veren Eski Başkan Niyazi Özçelik, görev süresi boyunca birçok borç ve sıkıntıyla uğraştığını; ancak borç edebiyatı yapmadığını söyledi. Özçelik, Mehmet Ali Alkan’ın başarısız olduğunu ve mazeret aradığını belirtti.

BAŞARISIZLIĞINA MAZERET ARAMASIN

Görev süresi boyunca birçok hizmet yaptığını söyleyen Niyazi Özçelik, “Devlet kurum ve kuruluşlarında devamlılık esastır. Biz görevi birçok borç, sorun ve sıkıntıyla devraldık. Ağlamadık, sızlamadık, borç edebiyatı yapmadık. Yönetim kurulumuz ile beraber hemen kolları sıvadık ve hizmet etmeye başladık. 50’den fazla durağımızı baştan aşağı yeniledik, nakliyeci duraklarımızı da yeniledik. 90’dan fazla durağımıza tadilat yaptık. Odamızı iyileştirdik, güzelleştirdik, daha yaşanılabilir bir hale getirdik. Kimse başarısızlığına mazeret aramasın. Niyazi Özçelik, Antalya’dan kaçmış değil. Durduğu yerde duruyor. İşimin başındayım. Her zaman esnafımızın yanındayım. Göreve hazır ve nazır olarak da beklemekteyim” diye konuştu.

Muratpaşa’da 23 Nisan coşkusu Muratpaşa’da 23 Nisan coşkusu

ESNAFIMIZI KANDIRDI

Niyazi Özçelik, Başkan Mehmet Ali Alkan’ın şoför esnafını kandırdığını belirtti. Özçelik, “Mevcut başkanın göreve gelir gelmez ilk işi hizmet araçlarını satmak oldu. Biz bunca zorluğa, borca ve sıkıntıya karşın Odamızın hiçbir şeyini satmadık. Mevcut başkan, seçim esnasında ‘Ben suçsuzum, iftiraya uğradım. 9 ay boşu boşuna yattım. Suçsuzluğumu ispat edeceğim’ diye esnafımızı kandırdı. Takke düştü, kel göründü. 7 Mart tarihindeki mahkemede, aynı suçu 9 defa işlemekten 5 yıl ceza aldı. Bu işin daha ötesi yok. Niyazi Özçelik ve yönetimi esnafımız için çalıştı ve çalışmaya devam edecek. Takdiri, değerli şoför esnafıma bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM