İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, ülkemizin son dönemde çok zorlu bir süreçten geçtiğini vurgulayarak, ülkenin artık partili bir Cumhurbaşkanı ve tek adam yönetimiyle idare edilemediğinin net bir şekilde ortaya çıktığını söyledi. Türk Lirası’nın tarihinin en büyük değer kaybını yaşadığını, vatandaşın enflasyon baskısının altında ezildiği bir dönemde neredeyse her gün zam haberleriyle karşılaştıklarını ifade eden Mehmet Başaran, “2021 yılının son günlerini yaşadığımız şu günlerde, döviz kuru yine uçtu. Türk Lirası, yabancı para birimleri karşısında değer kaybetmeye devam etti. Akaryakıttan, ekmeğe, simitten, süte hemen her şeye zam geldi. Evine ekmek götüremeyen vatandaşlarımızın artık dayanacak gücü kalmadı. Ülkemizin artık partili bir Cumhurbaşkanı ve tek adam yönetimiyle idare edilemediği net bir şekilde ortaya çıktı” dedi.

Cirit, Durmuş Kaan Şahin’e desteğini açıkladı Cirit, Durmuş Kaan Şahin’e desteğini açıkladı

PİYASALAR ERDOĞAN’A GÜVENMİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her konuşmasına piyasanın olumsuz tepki verdiğini söyleyen Başaran, “Sayın Cumhurbaşkanı, yeni ekonomi modelini anlatmak için TRT’ye konuk oldu. Faizlere ilişkin yaptığı açıklamaların hemen ardından beklendiği gibi dolar hemen 14 liraya dayandı. Peki neden böyle oldu? Çünkü piyasalar Sayın Erdoğan’a güvenmiyor. Ülkede herkesin çok iyi bildiği ancak Sayın Cumhurbaşkanı'nın anlamak istemediği bir gerçek var; o da ekonominin çok kötü yönetildiği hatta yönetilemediğidir. İş işten geçmeden ekonominin başına işinin ehli insanlar gelmelidir” diye konuştu.

BAŞKANLIK SİSTEMİ İŞLEMİYOR

Türkiye’de sadece ekonomik kriz değil, siyasi bir kriz de yaşandığını iddia eden İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, “Ülkemizde AK Parti’nin liyakatsiz kadroları nedeniyle yaşanan ekonomik krizi, vatandaşlarımız dibine kadar yaşıyor. Ancak bunun yanında ciddi bir siyasi krizi de gözden kaçırmamamız gerekiyor. Başkanlık sistemi hiçbir şekilde işlemiyor, devletin birçok kurumsal yapısı çökmeye başladı. Ülkemizin farklı toplum kesimleri arasında azımsanmayacak kutuplaşmalar tetikleniyor. Buna bir de Cumhur İttifakı’nın aşırı milliyetçi ve tehditkâr söylemini eklersek, durumumuzun hiç de iç açıcı olmadığı ortaya çıkıyor. Dolayısıyla ülkemizin acilen kan değişimine giderek AK Parti’den kurtulması gerekiyor. Projelerimiz ve liyakatli kadrolarımızla ülkeyi yönetmeye talibiz” ifadelerini kullandı.

Editör: Yağmur Naz Yıldırım