İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, Antalya'yı etkisi altına alan şiddetli fırtına ve sağanak yağmur nedeniyle Serik İlçesi’nin Çandır Mahallesi ile Aksu İlçesi’nin Kurşunlu Mahallesi’nde seraları ve ürünleri zarar gören üreticileri ziyaret ederek dertlerini dinledi.

Belediye başkanımızın arkasındayız Belediye başkanımızın arkasındayız

SERALAR VE ÜRÜNLER ZARAR GÖRDÜ

İl ve ilçe teşkilatlarıyla birlikte üreticinin zor günlerinde yanlarında olduklarını belirten

Başaran, “Üreticilerimizin çok zor şartlarda ve yüksek maliyetlerde kurduğu seralar ve yetiştirdiği ürünler ne yazık ki şiddetli fırtına ve sağanak yağmur nedeniyle büyük zarar gördü. Üreticilerimizin birçoğu bu seraları bankalardan ve kooperatiflerden kredi çekerek kurdu ancak yaşanan bir felaket her şeyi alt üst etti. Büyük emek ve para harcanarak kurulan seralar ve ürünler ciddi anlamda zarar gördü” dedi.

ARTIK BIÇAK KEMİĞE DAYANDI

İlaç, gübre ve mazotta ciddi anlamda yaşanan fiyat artışlarının üreticinin belini büktüğünü hatırlatan Başkan Başaran, “Üreticilerimiz yüksek maliyetler yüzünden zaten çok zor durumdaydı. Ardından Rusya-Ukrayna savaşıyla bu bölgeye yapılan sebze-meyve ihracatı tamamen durunca ürünler elde kaldı. İç piyasada ürün bolluğu yaşanınca fiyatlar maliyetinin de altına düştü.  Bu yetmiyormuş gibi bir de üstüne şiddetli fırtına ve sağanak yağmur ürünlere zarar verince üreticimiz ne yapacağını şaşırdı. Artık bıçak kemiğe dayanmış durumda. İktidarın zarar gören tüm üreticilerimizin yaralarını sarmasını ve zararlarını karşılamasını bekliyoruz” diye konuştu.

Editör: Yağmur Naz Yıldırım