Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya basınıyla bir araya geldi. Toplantıya; AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin, AK Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keyik Yılmaz ve AK Parti Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Bayram Doğan da katıldı. Çavuşoğlu, 21 yıllık AK Parti iktidarının attığı adımlar sayesinde Türkiye’nin 21 yıl öncesinin Türkiye'sinden daha zengin, özgür demokratik, daha sivil ve daha güçlü olduğunu ifade etti.

CUMHURİYET’İ YENİ YÜZYILINA HAZIRLIYORUZ

21 yılda asırlık sorunları çözdüklerini ifade eden Mevlüt Çavuşoğlu, “Ecdadımızın bıraktığı mirasa layık olmak için 21 yıldır yatırımlarla, eserlerle, demokrasi ve kalkınma hamleleriyle Cumhuriyet’i  yeni yüzyılına hazırlıyoruz. Antalya'ya son 21 yılda 145 milyar lirayı aşan kamu yatırımları yaptık. Her ilçemize yeni Türkiye'ye yakışan modern kamu hizmetleri binaları kazandırdık. Yenilerini de yapmaya devam ediyoruz. 2008 yılında şehri doğal gazla tanıştırdık. Son 21 yılda 14 öğrenci yurdu, 135 spor tesisi, 8 gençlik merkezini kente kazandırdık. Öğrenci yurtları kapasitesini 2 bin 764'ten 21 bin 870'e çıkardık. Antalyaspor ve Alanyaspor'a modern stadyumlar yaptık. Ülkemiz en fazla ziyaret edilen 3'üncü ülke oldu. 229 mavi bayraklı plaj ile Antalya dünyada birinci sıraya yükseldi. 2002 yılında Antalya'ya 4 milyon 956 bin turist gelirken, 15 milyon 208 bin ile turist rekoru kırdık. Bu rakamı da geçeceğimizi görüyoruz” dedi.

HAVALİMANLARININ KAPASİTESİNİ ARTTIRIYORUZ

İhracatın önündeki engelleri kaldırdıklarını belirten Bakan Çavuşoğlu, “Antalya'dan yapılan ihracat 2,75 milyar dolara ulaştı. Kara yolu ağımızı Antalya'da 1775 kilometreye ulaştırarak ulaşımı daha hızlı, konforlu ve güvenli hale getirdik. 2022 yılı sonu itibarıyla 26,5 kilometre uzunluğunda 21 tüneli şehrimize kazandırdık. Demirkapı Tüneli ve bağlantı yollarının açılışını çarşamba günü yapacağız. Antalya'da havalimanlarına da 32 milyon yolcu iniyor. Kapasitesi ise 36,5 milyon yolcu. Bu kapasiteyi terminal ve pistlerle 80 milyona çıkartıyoruz. Antalya'yı 2 farklı güzergahta hızlı trenle buluşturacağımızı paylaşmıştık. Etüt çalışmalarımızda sona geldik. Antalya-Alanya otobanı 26 Haziran'da ihaleye çıkacak. Bu otobanın yanında bir raylı sistem de planlıyoruz” şeklinde konuştu.

DİJİTAL DİPLOMASİDE BEŞİNCİ SIRADAYIZ

Aksu’yu CHP’nin kalesi yapacağız Aksu’yu CHP’nin kalesi yapacağız

Bakan Çavuşoğlu, attıkları adımlarla Türkiye’yi savaşın etkilerinden koruduklarının altını çizdi. Çavuşoğlu, “Yıllardır izlenen politikalar sayesinde ülkemizin imajına, marka değerine katkı sağladık. Dünyada yükselen yabancı karşıtlığına, ırkçılığa, İslam düşmanlığına karşı sesini en fazla yükseltebilen ülke Türkiye oldu. Dijital diplomaside dünyada 5'inci sıradayız. Daha önemlisi kaybettiğimiz çok önemli bir değeri kendimizde yeniden keşfettik. 6 asır 3 kıtaya adalet dağıtmamızı sağlayan bir ruhu yeniden keşfetmeye ihtiyacımız vardı" ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ RAHATSIZ

Karşılarında yerli ve milli bir şuurla hareket eden bir muhalefet olmadığını söyleyen Çavuşoğlu, şöyle konuştu: “Bizler milletin refah seviyesini arttıracak atılımları konuşurken, onlar milletine düşman odaklara özgürlük vaatleri veriyor. Antalya'da her ilçemizi gezdik. Sahada gördüğüm bir gerçeğin altını çizmek istiyorum; Antalya'da İYİ Parti'ye oy vermiş milliyetçi hemşehrilerimiz, CHP'ye oy vermiş devletçi kardeşlerimiz sırtını terör örgütlerine dayayanlarla oluşturulan bu çıkar masasından çok rahatsız. Farklı görüşlerde olabilir; ama vatansever insanlar. Birkaç oy alabilmek için sırtını teröristlere, Pensilvanya'ya dayayanlarla ittifak yapmalarından vatandaşlarımızın rahatsız ve huzursuz olduğunu gördüm. Kendi seçmenini görmezlikten gelerek tüm politikalarını ajansların tavsiyesi ile algı oluşturmak üzerine yapanların sonu yine hüsran olacaktır. Ajansların algı operasyonlarına alet olduklarını, Antalya'da 12 gün zorla söndürdüğümüz yangın çalışmalarımız sırasında gördük. Yangını söndürmek için gece gündüz çalışırken hepsi bir yerlerde ajansların yönlendirmesiyle farklı filimler çekiyorlardı. Ev ev dolaştılar, farklı illerden kadınları getirdiler. Bildiri dağıttılar 'Sakın imza atmayın, AK Parti iktidarı sizin evlerinizi yapmayacak, sizi dolandıracak' dediler. Biz vatandaşların yarasını sararken, bir taraftan da fitne saçanları görünce çok üzülmüştük".

MİLLETİMİZ 14 MAYIS’TA CEVAP VERECEK

Muhalefetin, yapılan icraatlara iftira attığını belirten Çavuşoğlu, sözlerini şöyle noktaladı: “Türkiye'nin asırlık sorunlarını giderirken, dünya ile rekabet eden seviyeye çıkartmanın haklı gururunu yaşarken; muhalefet her icraatın önüne arkasına bir yalan sığdırıp, vatandaşların zihinlerine ket vurmaya çalışıyor. Oysa daha iyisini yapacağınızı söyleyebilirsiniz. Yapılanları kötülemenin bu millete de vatandaşa da bir faydası yok. Milletimiz görüyor ve gereken cevabı 14 Mayıs'ta sandıkta verecektir. Türkiye; 21 yıl öncesinin Türkiye'sinden daha zengin, özgür demokratik, daha sivil ve daha güçlüdür”.

344334937_1251266105512133_5614012735277929321_n

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM