Aksu’da hedeflerinin birçoğuna ulaştıklarını ifade eden Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, bu hedeflere ulaşmak için zaman zaman risk aldıklarını ve bundan sonraki süreçte de risk almaya devam edeceklerinin altını çizdi. Aksu halkının geçmişi hiçbir zaman unutmadığını belirten Başkan Şahin, “Vatandaş istiyorsa ben varım” ifadelerini kullandı.

BURASI ATIP TUTMA YERİ DEĞİL

Ata sporuna tam destek Ata sporuna tam destek

Geçmiş dönemdeki yöneticilerin sınıfta kaldığını söyleyen Başkan Şahin, “Şu ana kadar belediye başkanları geldi geçti. İyi yaptıkları şeyler için ‘Allah razı olsun’ dedik. Belde belediyeleriyle başlayan süreç, ilçe belediyesiyle devam etti. Ne kadar mesafe alındığına, beklenen icraatların ne kadarının yapıldığına baktığımız zaman; hep sınıfta kaldık gibi geliyor bana. Geçer not tam alınmadı. Zaten geçer not alınsaydı, o notu alanlar ikinci dönemde de belediye başkanı seçilirdi. Demek ki, belediye başkanlığı bolca atıp tutma yeri değil. Bir hizmet yapabiliyor olman lazım. Bulunduğun yöredeki insanların beklentilerini karşılayıp problemlerini çözüyor olman lazım. Bu noktada bizden önceki dönemde hep yetersiz kalındığını düşünüyorum” dedi.

HEDEFLERİMİZİN BİRÇOĞUNA ULAŞTIK

Aksu’da idareciliği ön plana çıkardıklarını belirten Başkan Halil Şahin, “Biz de göreve geldiğimiz 2014 yılında bir yol haritası belirlemiştik ve o doğrultuda çalışmalar yaptık. Kendimize zaman ayırmadan ziyade, vatandaşın problemlerine odaklandık ve hummalı bir çalışmanın içerisine girdik. Eğer 2014-2019 yılları arasında biz bu bölgenin ihtiyaçlarını karşılayamamış olsaydık, 2019’da milletin karşısına çıkamazdık veya vatandaş bizi tekrar seçmezdi. Şu anda hedeflerimizin birçoğuna ulaştık. Mülkiyetle ilgili sıkıntıları çözdük. Burada idareyi de öne çıkardık. İdarecilik yapmasaydık, şu anda burada olamazdık. Vatandaş, hizmet hırsızlığıyla ve atıp tutmayla beş seneyi geçirenlere hesabını soruyor. Gereken dersi de notu da veriyor” diye konuştu.

RİSK ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, risk almaya devam edeceklerini belirtti. Başkan Şahin, “Yılların sıkıntısını çözmüşüz; ama bazen bakıyorum, bir kesim bunu gayet iyi bilmesine rağmen farklı servis ediyor. Herkesi kendi gibi görüyor. Unutulmaması gereken şeyler var, Aksu halkının geçmişte yaşadığı tecrübeler var. Biz daha önce Aksu’da idarecilik yaptığını söyleyenlerin hukuksuz uygulamalarla, meclis kararı olmadan bazı yerleri elinden çıkardığını gördük. Biz bu yerleri geri aldık. Bizde bu tarz uygulamalar olmaz. Sadece risk alırız ve risk almaya da devam edeceğiz. Tabi bunu yaparken, idam fermanına imza atar gibi de yapmıyoruz. Hesabımızı yaparak ilerliyoruz” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ GEÇMİŞİ UNUTMUYOR

Halkın geçmişi unutmadığını ifade eden Başkan Şahin, şöyle konuştu: “‘Vatandaş bize bu görevi uygun gördüyse, verdiği süre içerisinde zamanı iyi değerlendireceğiz. Dolu dolu geçireceğiz’ demiştik. Aksu halkı da bizi bir yere getirdi. Bunları Aksu halkına ve partimize borçluyuz. Biz şu an o borcu ödüyoruz, vefa borcumuzu ödüyoruz. Bana ihtiyaç varsa, ben görevden kaçmam. Eğer benden iyi yapacak varsa, o zaman buyursun; ama buradan geçerken uğramakla olacak işler değil bunlar. Atıp tutmayla olduramayanların hepsi şimdi birikmiş karşımızda, ‘Biz Aksu’yu idare edeceğiz’ diyorlar. Neyi idare edeceksiniz ki? Zaten tecrübeniz belli, ortada. Yapılan icraatlar da belli. Herkesin halkın önüne teraziye çıkma hakkı var; ama vatandaş geçmişi de unutmuyor. Biz de vatandaş istiyorsa ‘Biz varız’ diyoruz. Hiçbir zaman görevden kaçmayız”.

SAYGI GÖSTERİYORUZ

Başkan Şahin, Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden ve AK Parti’den aday adaylığı başvurusunda bulunan Celil Gökçen ile ilgili de konuştu. Başkan Şahin, “Herkesin aday adayı olma hakkı var, ona bir şey diyemeyiz. Yarışa giren iki kardeş bile olsa, dışarıdan baktığın zaman bir soğukluk var gibi görünebilir; ama biz samimi olan herkes saygı gösteriyoruz” dedi.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM