MHP Antalya İl Başkanı Onur Temel, Cumhur İttifakı Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Kaan Şahin’in Karaçallı Mahallesi’nde düzenlediği toplantıya katıldı. CHP Adayı İsa Yıldırım’ın, seçilse bile Aksu’yu ihmal edeceğini belirten Temel, ‘Ahde vefa’ diyerek İsa Yıldırım’ı desteklediğini belirten bazı isimleri de eleştirdi.

AKSUMUZU İHMAL EDECEK

Aksu’nun kaybedecek beş yılının olmadığını ifade eden Onur Temel, “İlçemizin merkezi hükümerten destek almaya çok ihtiyacı var. Bu manada sizlerden ricam, lütfen bir macera aramayalım. Ana muhalefet partisinin bir belediye başkan adayı var. Kendisi hemşehrimiz. 2009’da kendisi MHP’nin adayı olarak seçildi. Birkaç sene içerisinde partimizden ayrıldı ve bağımsız oldu. Sizlerden ricam, o arkadaşın bir daha seçim aldığını düşünün. Üçüncü ayında, şu anda saflarında yer aldığı ilçe başkanıyla kavga edecek. Altıncı ayında, il başkanıyla kavga edecek. Dokuzuncu ayda, milletvekilleriyle kavga edecek. On ikinci ayda da ana muhalefetin liderliğine oynayacak. Genel başkanı değiştirmeye çalışacak. O arada Aksumuzu ihmal edecek. Lütfen buna izin vermeyelim” dedi.

Gönül sofrası Atatürk’te kuruldu Gönül sofrası Atatürk’te kuruldu

BUNLARA KESİNLİKLE KANMAYIN

Aksu siyasetinde değişkenlikler olduğunu belirten Temel, “’Eski ülkücüydüm, MHP’deydim; ama bugün ahde vefa gösteriyorum. Şu adayı destekliyorum’ diyen arkadaşlarla da karşılaşıyoruz. Lütfen onlara da taviz vermeyin. Vicdansızlar, o gösterdiğiniz ahde vefayı hareketimizin kurucusu rahmetli Alparslan Türkeş’e göstermediniz. Ülkücü şehitlere göstermediniz. Bilge Lider Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye göstermediniz; ama ne hikmetse belediye başkan adayına ahde vefa göstermek adına sahaya çıkıyorsunuz. Bunlara kesinlikle kanmayalım. Ülkücünün yeri MHP’dir ve genel başkanımın işaret ettiği gibi Cumhur İttifakı adayının yanıdır. Genel Başkanımızın Aksu’da bir tane adayı vardır, o da Durmuş Kaan Şahin’dir. Antalya’da da Hakan Tütüncü’dür. Biz Cumhur İttifakı olarak; mürettebatı gemilere doldurduk, filomuz limandan demir aldı ve hedeflerimize doğru yol alıyoruz” şeklinde konuştu.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM