Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in, merkezi hükümetin projelerini sahiplendiğini söyleyen Ramazan Özen, 2014 yılından itibaren vatandaşa verilen sözlerin yerine getirilmesi gerektiğini ifade etti. Yapılan hizmetlerin değil, yanlışların karşısında olduklarının altını çizen Özen, ‘Bana bir şey olmaz’ mantığının yanlış olduğunu ve bir gün hesap verileceğini belirtti. 2024’te önceliklerinin Aksu’nun kazanılması olduğunu vurgulayan Ramazan Özen, aday olmak istediğini; ancak kişisel çıkarları için Aksu’nun kaderiyle oynamayacağını söyledi.

ŞİRİN GÖZÜKMEYE ÇALIŞIYOR

Aksu Belediyesi’nde planlı bir çalışma yapılmadığını söyleyen Ramazan Özen, “Kamu olsun, özel sektör olsun; mutlaka bir plan dahilinde çalışılması lazım. Bence özellikle kamu kuruluşlarında aylık, üç aylık, altı aylık ve yıllık bir planlama ve bu planlamanın da gerçekleşip gerçekleşmediği noktasında bir kontrol mekanizmasının olması lazım. Ben Aksu Belediyesi’nde böyle bir şey olduğunu görmüyorum. ‘Bugün ne iş varsa yapalım’ mantığı var ve proje geliştirme noktasında da herhangi bir çalışma yok. Başkan Halil Şahin, ‘41 kere maşallah’ ile yola çıktı; ama geçen sekiz yılda verdiği sözlerin birçoğunu yerine getirememiş durumda. Bu nedenle merkezi hükümetin yaptığı projeleri sahiplenerek, vatandaşa şirin gözükmeye çalışıyor. Merkezi hükümetin yaptığı projeleri sahiplenmeye çalışması bile aslında kendisinin bir şey üretmediğinin kanıtı; ama bunu idrak edebilecek bir pozisyonda değiller. Şimdi Kent Meydanı ve Hükümet Konağı yapılıyor. 13 senedir Aksu’ya bir Hükümet Konağı’nın kazandırılamaması, iktidar partisinin yöneticilerinin ya da iktidar partisinin belediye başkanının sorgulaması gereken bir şey. Bunu yapmak belediye başkanının görevi değil; ama sorgulamalı. Bizim belediye başkanından beklediğimiz, 2014 yılında verdiği sözleri yerine getirmesi” dedi.

IMG_1356

MUHALEFETİ SORUMLU TUTAMAZ

Yapılmayan hizmetlerin sorumlusunun muhalefet olmadığını ifade eden Özen, “Yapılmayan her hizmetten muhalefeti sorumlu tutmaları gerçekten çok gülünç. Hastanenin inşaatına başlanamamasından bile bizi sorumlu tutmaya çalışıyorlar. Eğer bu hastane yapılamıyorsa; Ankara’da, Halil Şahin’in yapmak istediği hizmetleri engelleyen ve ihanet eden birileri var demektir. Bundan muhalefeti sorumlu tutamaz. Aksu’daki muhalefet meclis üyeleri ve ilçe teşkilatları, iktidar partisinin Ankara’dan yapacağı hizmetlere nasıl engel olabilir? Yaptığı bir şey olursa, kendisi yapmış oluyor; yapamadığı bir şey varsa, ‘Muhalefet engelledi’ diyor. Biz, bugüne kadar Aksu yararına olan hiçbir projeye ‘Hayır’ demedik. Borçlanma yetkisi istedi, verdik. ‘Asfalt dökeceğim’ dedi. Nereye dökeceğini sorduk, bize bir liste hazırladılar, onay verdik. Verdiği sözü tutmadı. Aksunun birkaç noktasında ‘Kültür Merkezi yapıyoruz’ diye billboardlar var. O billboardlar belki beş senedir duruyor. Billboardlar asıldığında doğan çocuklar, ilkokula başladı. İnsan en azından o billboardları kaldırır. ‘Yapacağız, edeceğiz’ diyerek belediyecilik olmaz. 8 yıldır iktidar partisinin belediye başkanı olan bir insan, bölgesinde kendi yaptığı bir alanın açılışını yapamamış. Eğer kendisini başarılı görüyorsa, buradan baksın. Neyin hizmetini konuşacağız biz? Sürekli farklı konularla gündeme geliyor” diye konuştu.

KENDİSİ ZARAR GÖRECEK

Yapılan yanlışların hesabının verileceğinin altını çizen Ramazan Özen, “Kreş yapıldı, bir iş insanı yaptı. 2014’ten önce İsa Yıldırım’ın iş insanlarına yaptırdığı hizmetleri, ‘Kendisi mi yapıyor, iş insanlarına yaptırıyor?’ diyen Halil Şahin; şimdi aynı şeyi kendisi yapıyor. Yaptığı hizmetler var. Mülkiyet sorunlarıyla alakalı çalışmalar yapıyor, yapması da gerekli. Her mahalleye park yapılıyor. Yapılması gereken bir şey; ama orada da eksikler var. Yolun kenarında park var, etrafı açık. Bir çocuk yola çıksa, olumsuz bir şey olsa hesabını kimse veremez. Planlı çalışmak farklı bir şey. Bir şey yapıyorsan, en iyisini yapmalısın. Aksu halkı, hizmetin en iyisini hak ediyor. Halil Şahin’e, yaptığı yanlışları anlatmak istediğimizde iletişim kuramıyoruz. Ne desek yanlış anlıyor ve bunu açıkça söylüyor. Aslında yanlış yaptığını kendisi de biliyor; ama iktidar partisinin belediye başkanı olduğu için ‘Bana bir şey olmaz’ mantığıyla hareket ediyor. Devlet hiçbir şeyi unutmaz ve eğer yanlış yapılıyorsa bir gün mutlaka hesabını sorar. Yanlış yapmaması lazım. Böyle davranmaya devam ederse, sonunda kendisi zarar görecek” şeklinde konuştu.

_MG_1320

HİZMETE DEĞİL YANLIŞA KARŞIYIZ

Kundu’da yapılan inşaatın bölge halkını mağdur ettiğini belirten Özen, şöyle konuştu: “Kundu-Kemerağzı bölgesinde yaptıkları çalışmaları, tamamen planlı ve bilinçli yapıyorlar. Önceden o bölgeye dükkan yapmayı kafaya koymuşlar, muhtemelen o alanı birileri beğendi. O boşluğu hissettiler ve önce park yaparak süslediler. Madem park yapıyorsun, neden tamamını yapmıyorsun? Veya dükkan yapacaksan neden arka tarafa değil de yola sıfır tarafına dükkan yapıyorsun? Bu sefer de Aksu Belediye Spor Kulübü’nü kullanıyor. Biz kulübe bir ay önce meclis kararıyla 300 bin lira para aktardık. O zaman, biz bu 300 bin lirayı niye verdik? Bizim Aksu Belediyespor Kulübü’nde kaç tane başpehlivan, kaç tane çalışan var? Ben, spor kulübüne yapılan her yardımın arkasındayım; ama mantıklı ve doğru yardımlar yapmamız gerekiyor. Bahsedilen yerdeki bütçe, kulüp bütçesinin belki de beş katı. Aradaki fark nereye gidecek? Aksu Belediyespor’un farklı branşları mı kurulacak? Hesabını verecekler ileride. O bölgede insanların evlerini su basıyor. Mağduriyet yaşıyorlar. Belediye olarak, insanların mağduriyetini ortadan kaldırma görevindeyken yaptıkları bir hamleyle insanları mağdur ediyorlar. DSİ yazı göndermiş, ‘Benim yerime neden izinsiz böyle bir şey yapıyorsun?’ diyor. Belediye, şu anda işgalci pozisyonuna düştü. Bunun hesabını kim verecek? Niye böyle saçma sapan bir ortama kulübün ismini çekiyorlar? Sonra da kulübe dönerek, ‘Size yapılan hizmete karşı duruyorlar’ diye algı oluşturmaya çalışıyorlar. Biz, hizmete değil; yapılan yanlışa karşıyız”.

ALTI BOŞ AÇIKLAMALAR

Bu neyin acelesi? Bu neyin acelesi?

BBP Aksu İlçe Başkanı İsmail Metin’in açıklamalarını değerlendiren Özen, “‘Çamur at, izi kalsın’ açıklaması bence çok talihsiz bir açıklama. Bence İsmail Metin, Aksu’da olanları iyi analiz edemiyor. Yoksa böyle talihsiz açıklamalar yapmazdı. Biz şimdiye kadar Aksu Belediye Meclisi’nde, halkın yararına olan her şeye ‘Evet’ dedik. Biz sürekli halkla iç içeyiz ve onların şikayetleri doğrultusunda görev yapıyoruz. Bence Sayın Başkan, biraz halkın içine inmeli. Bizim şu anda kadar dile getirdiğimiz hiçbir konu, yanlış bir konu değil ve biz o konuların arkasında duruyoruz. Çamur atmıyoruz, doğruyu gösteriyoruz. Bence biraz daha siyasetin içerisinde yer alırsa bazı şeyleri daha sağlıklı şekilde görür. Bir şey söylüyorsanız, altının dolu olması gerekiyor. Yoksa havada kalır ve bir süre sonra insanlar sizi dinlememeye başlar. Ne dediğinizin çok önemi kalmaz. İsmail Metin’in yaptığı açıklamalar, sadece kendisini bağlar. Söylediği şey bizi çok da ilgilendirmiyor. Altı boş açıklamalar” ifadelerini kullandı.

AKSU İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

2024’te kazanacak adayla yola çıkılması gerektiğini söyleyen Ramazan Özen, “Yerel seçimlere iki yıl olduğu bir dönemde, İyi Parti’nin bu kadar çok isimle anılması bir sonraki seçimde Aksu Belediyesi’nin hangi parti tarafından yönetileceğinin aslında bir öngörüsüdür. Aksu’da partimizin yükselişinin işareti olarak görüyorum. Kişisel olarak önceliğim; vatandaşın bana verdiği görevi, en iyi şekilde yapabilmek. İkinci önceliğim; genel seçimde partimizi Aksu’da birinci parti yapmak ve bu doğrultuda teşkilatımızın bana verdiği görevleri yerine getirmek. Şu anda ittifak var. Yarının ne olacağını bilmiyoruz. Yerelde ittifakın devam edip etmeyeceğini de bilmiyoruz. Tüm bunları konuşmak için çok erken olmasına rağmen, içimde yatan aslanı sorarsanız; tabiiki aday olmak isterim. Tabi, bu biraz da toplumun isteğiyle alakalı. Öncelikle, Aksu’nun kazanılması her şeyin üstünde. Burada kim kazanacaksa, onunla yürümemiz gerekiyor. Bilim var, kamuoyu yoklamaları var. Bu yoklamalarda, benden bir fazla oy alabilecek bir isim ortada olursa ben neden ‘İlle ben aday olacağım’ diye ortalığı birbirine katayım? Bunu yapmadım, yapmayacağım. Aksu’ya en iyi hizmeti bizim yapabileceğimizi düşündüğüm için, ekibin başının kim olacağına zaten vatandaş karar verecek ve buna da hepimizin saygı göstermesi lazım. Ben, kişisel çıkarlarım için Aksu’nun kaderiyle oynamam. Yol arkadaşlarımızla birlikte, Aksu’yu şu andaki yapıya tekrar teslim etmemek için mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

IMG_1349

Editör: Yağmur Naz Yıldırım