Şaibenin olduğu yerde yokuz Şaibenin olduğu yerde yokuz

Aksu Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı İsa Yıldırım’ın başkanlığında yapıldı. Meclisin açılış konuşmalarında grup sözcüleri yeni dönemin hayırlı olmasını diledi. Başkan Yıldırım da, Aksu’nun geleceği için particiliği bir kenara bırakarak ilçeye hizmet edileceğini kaydetti. Yıldırım, önceki dönem belediye başkanı ve meclis üyelerine teşekkür ederken, yeni dönemin herkes için hayırlı olması temennisinde bulundu.

I M G 8958
KOMİSYONLAR BELİRLENDİ
Mecliste; grup sözcülüklerini CHP adına Mustafa Oruç, AK Parti adına Mehmet Mekik, MHP adına ise Metin Büyükkalay üstlendi. Önceki dönem vefat eden meclis üyesi Ali Alpay Bilge’nin oğlu Ünal Bilge de meclise katıldı, Başkan Yıldırım, babası adına oğluna teşekkür plaketini sundu. Meclis birinci başkan vekilliğine Harun Hor, ikinci başkan vekilliğine Abbas Can seçildi. Divan katipliği asil üyeler; Hüseyin Çelik, Mehmet Alptekin olurken yedek üyeler ise Yaşar Karakartal, Soner Erboğa oldu. Encümen üyeliklerine Mevlüt Erdem, Arif Bülbül seçildi. İmar komisyonu üyeliklerine; Rıza Maden, Mustafa Ceylan, Soner Erboğa, Süleyman Kıncı, Mustafa Kara seçildi. Plan Bütçe Komisyonu üyeleri ise Mehmet Şirin Altay, Mehmet Coşkun, Bülent Şahin, Veli Atik, Hakkı Pesen oldu. Akdeniz Belediyeler Birliği meclisinde görev yapacak olan isimler ise asiller Yusuf Kumbul, Hüseyin Yılmaz olurken, yedek üye Mustafa Oruç oldu. 
YILDIRIM'A YETKİ VERİLDİ
Nisan meclisinde; denetim komisyonu raporu hakkında üyelere bilgi verilirken, 2023 yılı faaliyet raporu oy birliği ile, Başkan Yıldırım’a toplu iş sözleşmesi, sosyal denge tazminatı sözleşmesi yapılması için yetki verilmesi oy birliği ile, Aksu Belediyesi Personel A.Ş. ve Aksu Birlik İnşaat Turizm İşletmeciliği İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret A. Ş.’nin yapılacak olan genel kurullarında belediyeyi temsilen yetki verilmesi de oy birliği ile kabul edildi. 
Meclisin sürprizi ise önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kumbul’un ziyareti oldu. Toplantıya gelen Kumbul, Başkan İsa Yıldırım’a başarılar diledi.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM