18 Eylül 2022 tarihinde üç farklı şehirde güreş müsabakalarının yapılacağını ifade eden Mehmet Selvi, tarih değişikliğinin bu nedenle yapıldığını söyledi. Selvi, Geleneksel Aksu Yağlı Güreşleri’ni, bu yıl üç gün sürecek bir şölene dönüştürmek istediklerini ifade etti.

BAŞPEHLİVANLAR KATILSIN İSTEDİK

Tüm başpehlivanları Aksu’da ağırlamak istedikleri için tarih değişikliği yaptıklarını söyleyen Mehmet Selvi, “18 Eylül tarihinde üç farklı yerde daha güreş yapılacağını öğrendik. Türkiye’de yaklaşık 60 tane başpehlivan var. Aynı gün biz de güreş yapsak, ortalama 15 pehlivan güreşlerimize katılabilecekti. Biz şimdiye kadar güreşlerimizi kalite olarak en üst düzeyde yaptık. Daha önceki güreşlere hemen hemen tüm başpehlivanları getirirken, bu yıl 15 başpehlivan ile güreşlerimizi yapmak kaliteyi düşürürdü. Şu anda başpehlivanlarımızın yüzde 90’ıyla konuştuk ve 9 Ekim tarihinde mutabakata vardık” şeklinde konuştu.

ÜÇ GÜNLÜK ŞÖLEN

Türkiye’nin en iyisi Konyaaltı Türkiye’nin en iyisi Konyaaltı

Bu sene, güreşi bir şölene dönüştürmek istediklerini ifade eden Selvi, “Biz bu sene güreşleri üç günlük bir etinlik olarak düşünüyoruz. Cuma günü yörük şöleni, cumartesi günü konserler ve pazar günü de güreş müsabakaları olacak şekilde bir program düşünüyoruz. Tabi bu, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin başkanlığında bir komite kurduktan ve gerekli istişareler yapıldıktan sonra netleşecek” diye konuştu.

Editör: Yağmur Naz Yıldırım