Başkan İsa Yıldırım Başkan İsa Yıldırım

Partisinde yakın zamanda kongre sürecinin başlayacağını ifade eden AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin, kongre öncesinde iki ilçeye yönelik çalışma yapacaklarını, ihtiyaç duyulması halinde diğer ilçelerde de değişiklik olabileceğini ifade etti.

RESMİ AÇIKLAMA YOK

Kongre sürecinin Genel Merkez tarafından açıklanacağını belirten Başkan Çetin, “Kongre sürecimizle alakalı henüz Genel Merkez tarafından yapılan resmi bir açıklama yok; ancak Eylül-Ekim aralığında ilçe kongrelerinin, Kasım-Aralık aralığında ise il kongrelerinin yapılacağı konuşuluyor. Kongreler başlamadan önce, asaleten ataması yapılmayan Muratpaşa ve Manavgat ilçelerine asaleten atama yapılması noktasında en kısa süre içerisinde çalışma yapacağız. Bunların dışında; Genel Merkezimiz ve koordinatörlerimizle istişare yaparak, acil değişikliğe ihtiyacı olan ilçelerde de çalışmalarımız olabilir” dedi.

ÜÇ BEŞ KİŞİNİN LAFIYLA HAREKET ETMEM

İstifa edeceğine yönelik iddialara yanıt veren Başkan Çetin, “Genel Merkezimiz, bana bir görev ve sorumluluk verdi. Ben de bu partide 18 yıldır elinden geleni yapmış birisi olarak, seçim sürecinde de elimden geleni yaptım. Tüm vekillerimizle, başkan adaylarımızla, teşkilatımızla ve geçmişten bugüne partimize emek vermiş arkadaşlarımızla birlikte uyumlu br süreç yönettik; ancak ummadığımız bir sonuçla karşılaştık. Başarılı bir süreç yönetmeyen, elinden geleni yapmayan biri için istifa etmek erdemdir; ancak klavyeden atıp tutan üç beş kişinin lafına göre hareket etmeyiz. Ben, atıp tutanların isteğine göre görevi bırakacak, sorumluluktan kaçacak bir insan değilim. Görev ve sorumluluğumun farkındayım. Bugüne kadar nasıl çalıştıysam; bundan sonra da üzerime düşeni yerine getirmeye devam edeceğim. Hiçbir zaman bir makam sevdasıyla hareket etmedim, ne görev verilirse yaptım. Bundan sonra da ekibimle birlikte, aynı gayretle yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Whatsapp Görsel 2024 07 03 Saat 18.08.07 E2F79631

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM