Basın mensuplarıyla bir araya gelen İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan, yerel seçimlere yönelik değerlendirmelerde bulundu. İlçelerde ve büyükşehirde adaylık için çalışma yapanların olduğunu söyleyen Başkan Karacan, rasyonel değerlendirmelerle en doğru adayları belirleyeceklerini ifade etti.

TÜZÜKTEN ALDIĞIMIZ YETKİYİ KULLANDIK

Aksu’nun meclis üyeleri belli oldu Aksu’nun meclis üyeleri belli oldu

Partide bazı isimlerin disipline sevk edilmesiyle ilgili açıklama yapan Vahdet Afşin Karacan, “Bizim görevimiz derleyip toparlamak. Bizimle ilgili yazanlara ve ithamda bulunanlara cevap vermiyoruz. Siyasi partiler tüzüklerine göre hareket eder. Tüzükte de disiplin suçları tanımlanmıştır. Kişilerle ilgili sıkıntıları olan varsa, bunu partiye zarar vermeden kişilerle çözmesi gerekiyor. Biz de bu arkadaşlarımızla ilgili uzun zamandır sabırla bekliyoruz. Partiye zarar verici hareketleri olanları disipline sevk ettik. Bu, ‘Direkt ceza alacaklar’ demek değil. Disiplin kurulunda savunma yaparlar ve haklılarsa dönerler. Eğer haklı değillerse cezalarını alırlar. Biz tüzüğün verdiği yetkiyi kullanarak yapmamız gerekeni yapıyoruz. Eğilmeyi değil, dik durmayı tercih ediyoruz. Eğilip kimseyle münakaşa edecek vaktimiz yok” dedi.

19 İLÇE VE BÜYÜKŞEHİRE TALİBİZ

GİK’in kararına uyacaklarını söyleyen Başkan Karacan, “İstişareler sonucunda çıkan karar geçerlidir. Biz, Genel Merkezimizin ifade ettiği gibi ‘Rotamız net, pusulamız millet’ diyerek 19 illçe ve büyükşehire talip olarak yola çıktık. Bu anlamda resmi olarak başvurular başlamasa da ilçelerimizde ve büyükşehirde adaylık için çalışmalar yapan arkadaşlarımız var. Şimdiden büyükşehir için üç arkadaşımız hazırlık yapıyor. Yerel seçimlerde, genel seçimlerden farklı olarak teşkilat, aday ve meclis üyesi adayları ön plana çıkıyor. Vatandaşın bakış açısı değişiyor. Bizim partimizin de en güçlü olduğu yerlerden bir tanesi Antalya. Rasyonel kriterler değerlendirmesi üzerinden bir seçim kazanmak üzerine seçime giriyoruz. Yapacağımız çalışmalar ve anketler ile en doğru adayları belirleyip 19 ilçenin 19’unda da başarılı olacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

377286081_10230262829770615_1130463331109391629_n

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM