Aksu Girişimci İş Adamları Derneği (AKGİAD) tarafından, birlik ve beraberliği arttırmak amacıyla kahvaltı etkinliği düzenlendi. Perge antik kenti temalı parkın içerisinde yer alan Perge Park Aile Çay Bahçesi’nde düzenlenen kahvaltıya; Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Aksu Belediye Başkan Yardımcıları Celil Gökçen ve Nevzat Bozarslan, Aksu Belediyesi Özel Kalem Müdürü Hasan Kızılkaya, AKGİAD Başkanı Ali Yavuz, Perge Park Aile Çay Bahçesi İşletmecisi İsmail Metin, Aysel Akın-Klaus Wagner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tülay Ateş, Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Haldun Çevik, Özel Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kurucusu Mehmet Can, dernek üyeleri ve basın mensupları katıldı.

IMG_5252

DAHA İYİ HALE GETİRECEĞİZ

Bir araya gelmenin önemine vurgu yapan AKGİAD Başkanı Ali Yavuz, “Burada beraber olmak bizim için çok önemli. Aksumuza böyle bir park kazandıran Belediye Başkanımız Halil Şahin’e teşekkür ediyorum. Bir de inşallah burayı çok daha iyi bir hale getireceğiz. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz” şeklinde konuştu.

IMG_5267

BURADA GÜZEL BİR YERİMİZ OLDU

Aksu’ya, Perge antik kenti temalı parkın herkesin katkısıyla kazandırıldığını söyleyen Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, “Bir araya gelmek önemlidir. Burası gerçekten güzel bir park oldu. Başkanımız Ali Yavuz, bana teşekkür etti; ama bu parkı ben yapmadım, biz  yaptık. Bunun içerisine herkes katkı sağladı. Güzel bir yerimiz oldu burada. Önceki durumunu bir hatırlayın; bir metruk bina vardı ve kim ne yapıyor belli değildi. Belediyemiz elini taşın altına koydu. Biz ne zaman ileriye yürüdüysek, mutlaka amacımıza ulaşıyoruz. Yerimizde sayarsak hiçbir şey yapma şansımız yok. Hep risk alarak, ’Yeter ki hizmet olsun, halkın beklediği talepleri yerine getirelim’ diye hareket ettiğimiz için; nereye baksak belediyemizin başarıyla yürüttüğü projeler var. İleride Kent Meydanımız ve Hükümet Konağımız da bittiğinde burada ciddi hareketlenmeler olacak” ifadelerini kullandı.

NİSAN AYINA YETİŞECEK

Hükümet Konağı inşaatının son aşamaya geldiğini ifade eden Başkan Şahin, “Önceden hükümetimiz bir ihale yaptığında gününden önce biterdi. Ancak dövizdeki dalgalanma ve pandemi dolayısıyla inşaat sektöründeki maliyet artışından dolayı birkaç senedir sıkıntı var. Bizim bölgeki yatırımlarda üst üste ihaleler yapılıyor. Müteahhit başlıyor, tekrar bırakıyor. Tek taraflı fesih hakkını kullanıyor. Burada da yüzde 70’i bitmiş olan Hükümet Konağı inşaatımızı müteahhit bırakmıştı. Tekrar ihalesi yapıldı, şu an inşaat başladı. Bahara doğru 5 aylık bir süre verilmiş; ama Nisan sonuna bitecek gibi duruyor. İnşallah ekstradan bir durum olmaz. Millet Bahçesi’nin müteahhiti de yıl sonuna kadar bitirmeye çalışıyor. Biraz sarkmalar, sapmalar var; ama neticede bitiyor. Piyasa ne kadar yatışırsa, müteahhit önünü ne kadar görürse; bu işler biraz da öyle netleşiyor. Hastanemizin de şu anda sözleşmesi, yer teslimi yapıldı. İnşallah en kısa zamanda inşaaatına da başlanacak” dedi.

Kaçağa izin yok Kaçağa izin yok

YETKİ DEVRİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Altıntaş’ta yetki devri için çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Başkan Şahin, şöyle konuştu: “Birine, ‘Tutun şunu’ deyince, geri veresi gelmiyor. Öyle bir hastalık var. Şu anda bize yetki devri yapılması gerekiyor. ‘Devri yapacağız’ diyorlar; ama ne zaman yapacaklarının ucu açık. Biz de başka türlü çözmeye çalışıyoruz. O bölgeden alınan ruhsat iskan paraları milyarı geçti. Buradan alınan paranın karşılığında, ‘Hiç olmazsa o bölgeye hizmet yapın’ dendiğinde; orada bir sıkıntı var. İnşallah önümüzdeki süreçte yetki devri gerçekleşecek”.

321046538_484797337071169_4017514730324439511_n

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM