Melek-Mustafa Hamursuz Anaokulu Müdürü Elif Yıldırım, öğretmenler ve velilerden bazıları ile Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’i ziyaret etti. Ziyarette okul yönetimine İlçe Tarım Müdürü İhsan İnal da eşlik etti.

İLÇEDE İLK VE TEK

Başkan Şahin’e çiçek taktim eden Okul Müdürü Elif Yıldırım, anaokullarının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Orman Dostu” ilan edildiğini kaydetti. 2023 yılında ülke çapında bu bayrağı almaya hak kazanan 643, Antalya’da 43 okul olduğunu ifade eden Yıldırım, kendi okullarının ilçede bayrağı alan ilk ve tek okul olduğunu vurguladı. İlçe Tarım Müdürlüğü işbirliği ile çalışmaların yürütüldüğünü kaydeden Yıldırım, projenin amacının çocuklarda çevre eğitimi ve orman bilinci oluşturmak olduğunu söyledi. Okulun ne ihtiyacı olsa belediye olarak Başkan Şahin’in destek olduğunu ifade eden Yıldırım Başkan Şahin’e okulu adına teşekkür etti.

Antalya Bilim Merkezi’nden öğrencilere bilimsel tatil Antalya Bilim Merkezi’nden öğrencilere bilimsel tatil

BAŞKAN ŞAHİN TEBRİK ETTİ

Eğitim konusundaki hassasiyetini dile getiren Başkan Şahin ise, “Okullarımıza her zaman destek olmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızın iyi bir eğitim alması önemli. Orman dostu seçilmenizi de kutluyorum. Aksu’da herkes ormanlara karşı duyarlıdır, ağaçları sever korur. Anaokulumuzun orman dostu okul seçilmesi de bizi ayrıca gururlandırdı. Sizleri tebrik ediyorum” diyerek yeni eğitim ve öğretim yılının da hayırlı olmasını diledi.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM