Antalya Bilim Merkezi’nden öğrencilere bilimsel tatil Antalya Bilim Merkezi’nden öğrencilere bilimsel tatil

2022 yılında Türkiye’de 9 ortaokulun katıldığı ve Antalya’da ortaokullar arasında desteklenen proje kapsamında,  Son olarak Polonya’nın Varşova kentinde bir eğitim kurumunda işbaşı gözleme katılan Aksu Perge Ortaokulu öğretmenleri, hafta sonu yurda döndü. Avusturya, Polonya ve Romanya’dan eğitim kurumları ortaklığında yürütülen projenin 3 hareketliliğine, toplamda 9 öğretmen ve 4 öğrenci katıldı.

BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNULDU

Projede yer alan öğretmenler, Avrupa’daki okulların eğitimde dijitalleşme sürecini yürütme süreçlerine ilişkin bilgi alışverişinde bulunurken; öğrenciler ise ziyaret edilen eğitim kurumlarında sınıf içi etkinliklere katılarak, farklı kültürlerden arkadaşlıklar kurma fırsatı buldu.

İLETİŞİMİ SÜRDÜRECEĞİZ

Aksu Perge Ortaokulu Müdürü Salih Korkmaz, çeşitli eğitimlerin, aktivitelerin ve kültürel gezilerin yer aldığı proje hareketliliklerinin çok verimli ve eğlenceli geçtiğini belirtti. Korkmaz, “Keyifli ve verimli geçen bir süreci tamamladık. Proje çerçevesinde ziyaret ettiğimiz okullarla sürekli iletişim halindeyiz ve bunu devam ettireceğiz” diye konuştu.

WhatsApp Image 2024-01-03 at 08.35.40WhatsApp Image 2024-01-03 at 08.35.42

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM