Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Antalya Şubesi, hafta sonu kaynaşma kahvaltısı düzenledi. Kahvaltıya Antalya eski belediye başkanı Selahattin Tonguç, eski büyükşehir belediye başkanları; Hasan Subaşı, Mustafa Akaydın, Bekir Kumbul, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Okan Hançer, Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Şaban Tat, Şehir Plancıları Odası Antalya Şube Başkanı Ebru Manavoğlu, jeoloji mühendisleri ve davetliler katıldı.

BÜYÜKŞEHİRLE ANLAŞMA

Kahvaltıda kısa bir konuşma yapan JMO Antalya Şube Başkanı Bayram Ali Çeltik, Büyükşehir ile zemin etüdü konusunda anlaşma sağlandığını ve 100 bin konutun zemin etüdü yapılacağını duyurdu. Bu anlaşma ile doğru kentleşme adına önemli bir adım attıklarını söyleyen Çeltik, "Amacımız kentimizin hem altını hem üstünü doğru planlamak" dedi.

Ülkü Ocakları engellileri unutmadı Ülkü Ocakları engellileri unutmadı

WhatsApp Image 2021-12-19 at 18.09.39

SU FAKİRİ OLUYORUZ

Buluşmada söz alan eski Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı göreve geldikten sonra 22 Mart 1997 tarihinde Türkiye'de ilk kez Dünya Su Günü'nü kutladıklarını söyledi. O dönem yaptıkları sempozyuma gelen bilim insanlarının 'Suyu böyle kullanmaya devam ederseniz 20-25 yıl sonra su fakiri' olursunuz dediğini hatırlatan Subaşı, "Maalesef bilim insanları haklı çıktı. Şuan Elmalı'da yıllık 150 milyon metreküp su doğaya karışıyor. Temiz suyun bu kadar kıymetli olduğu bir dönemde bu su kaybının önüne geçilmeli" şeklinde konuştu.

ANADOLU KURUYOR

Subaşı'nın ardından söz alan eski Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kumbul ise yakın zamanda Salda ve Göller Bölgesi'ni ziyaret ettiğini, gördüğü manzara karşısında ürperdiğini söyledi. Salda'nın ortasında adacıkların çıktığını ifade eden Kumbul, "Anadolu kuruyor. Bunun karşısında toplantılar vs yapılıyor ama konuşulanlar sözde kalıyor. Su konusunda acil çözüm üretilmeli" diye konuştu.

MESLEK BÜYÜKLERİNE PLAKET

Son sözü olan eski Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ise kendi döneminde ilk kez yapılan İtfaiyecilik Günü'nü hatırlattı. Konuşmaların ardından meslekte 25,30, 35 ve 40 yılını tamamlayan jeoloji mühendislerine onur plaketi takdim edildi. 

Editör: Yağmur Naz Yıldırım