Kepez Belediyesi,  Dokumapark’ta 14 binin üzerinde oyuncağın sergilendiği Anadolu Oyuncak Müzesi’nde, ara tatildeki çocuklar için muhteşem bir “Müzede Sömestir” etkinliği düzenledi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, çocukların bu mutlu gününe ortak oldu. Çocuklara tatilin nasıl geçtiğini ve etkinlikte eğlenip eğlenmediklerini soran Başkan Tütüncü, “ Çocuklar sizleri çok seviyoruz. Bu etkinliklerin sizleri çok mutlu ettiğini biliyoruz. Bugün bu mutluluğunuza ortak olmak için geldik” dedi.

Karataş, hayvan barınağını ziyaret etti Karataş, hayvan barınağını ziyaret etti

MÜZEDE 14 BİN OYUNCAK

Anadolu Oyuncak Müzesi’nde son derece güzel bir sömestir tatili yaşandığına değinen Başkan Tütüncü, oyuncak müzesinde çok güzel etkinliklerin ve atölye çalışmalarının gerçekleştirildiğini söyledi. Müzede çok eski oyuncakların sergilediğini belirten Başkan Tütüncü, “Müzede tam 14 bin oyuncak sergileniyor. Oyucakların en yenisi 30 yaşında, en eskisi 280 yaşında… Bu müze dünyanın en güzel oyuncak müzelerinden birisi” diye konuştu.

ÇOCUKLARA MUHTEŞEM BİR KÜTÜPHANE

Dokumapark’ın sadece çocukların oyun oynadığı bir yer olmadığına değinen Başkan Tütüncü, “Burada kitap okuyoruz, şahane bir çocuk kütühanemiz var. Trenin içinde etkinlikler yapıyoruz. Rayların üzerinde istasyonda durmuş bir tren… Ve müthiş bir Dr. Burahanettin Onat Çocuk Kütüphanesi var. O çocuk kütüphanesini de görmenizi isterim. “dedi.

NEŞELİ ADIMLAR ATÖLYESİ

Türkiye’nin en büyük, en geniş, en kapsamlı Bilim Merkezi’ni Antalya’da Dokumapark’ta kurduklarını bildiren Başkan Tütüncü, “Bilim Merkezi’nde de geleceğin bilim insanlarını yetiştirecek programlar uyguluyoruz. Bu bilim merkezi herşeyden önce çocuklar için… Neşeli Adımlar atölyelerinede sizleri bekliyoruz.” dedi.

Müzede Sömestir etkinliğinde bez çanta, 2 ahşap, kukla ve teraryum olmak üzere 5 atölye çalışması yapıldı. Animatör, tiyatro gösterileri, mini disko, kar etkinlikleri düzenlendi.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM