Sizlerin sayesinde iyiler kazanacak Sizlerin sayesinde iyiler kazanacak

BAYETAV Ekoloji ve Hayat Bilimleri Koordinatörü, Gıda mühendisi Dr. Bülent Şık tarafından yürütülecek atölye çalışmasında; gıda, ekoloji, beslenme ve sağlık arasındaki ilişkiler tartışılacak.

Dr. Bülent Şık, tüm gün sürecek atölye çalışmasında; gıda üretim-tüketim sürecine genel bir bakış, iklim değişikliği, biyolojik çeşitlilik, toksik kimyasal madde kirliliği, gıda adaletsizliği, salgın hastalıklar, sosyal bir hak olarak beslenme konu başlıklarının ele alınacağını belirtti. Şık, “Dünya genelinde yaygın gözlenen iklim değişikliği, biyolojik çeşitlilik kaybı ve kimyasal kirlilik sorunlarının gıda güvencesi ve güvenliği ile sağlıklı beslenme açısından yakın gelecekte yol açabileceği sorunlar ve bu sorunların çözümü için yapılabilecek çalışmalara dikkat çekeceğiz. Bununla birlikte Türkiye'de gıda, beslenme ve sağlık konularının medyada ele alınış biçimindeki çeşitli sorunlara da değinirken seçtiğimiz kimi yazı ve haberleri de eleştirel bir gözle değerlendirmeye çalışacağız” dedi.

Gazetecilere yönelik olarak düzenlenen atölye; gıda, beslenme ve sağlık alanında çalışan meslek mensuplarına, bu alanlarda eğitim gören öğrencilere ve ilgilenen herkese açık. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek atölyenin sonunda katılımcılara sertifika verilecek. Katılmak isteyenler, 13 Aralık Çarşamba günü saat 17.00’a kadar [email protected] adresine adı soyadı, iletişim ve meslek bilgisi ile başvuru yapabilecek.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM