İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, Gönülden Gönüle Köprü Derneği Başkanı Tarık Onuk ve 3 yaşındaki küçük kızı SMA hastası olan baba Sinan Topal’ı İl Başkanlığında ağırladı. Ziyarette Türkiye’de resmi rakamlara göre sayıları bin 600’ü bulan SMA hastalarının sorunları konuşuldu. Dernek Başkanı Tarık Onuk, resmi olmayan rakamlara göre ülkede 6 bine yakın SMA hastası bulunduğunu belirterek destek çağrısında bulundu.

SMA Hastası Hümeyra 1

KIZIM MUM GİBİ ERİYOR

Öğrenciler HayatPark’ı çimlendirdi Öğrenciler HayatPark’ı çimlendirdi

SMA hastası olan kızı Hümeyra’nın gen tedavisi için Antalya Valiliği'nin izni ile yardım kampanyası başlatan baba Sinan Topal ise kızına 6 aylıkken SMA tip 1 tanısı konulduğunu belirterek, “Kızım gözümün önünde mum gibi eriyor ama ne yazık ki elimizden bir şey gelmiyor. Kızımın tedavisi için sosyal medya üzerinden başlattığımız ‘Hümeyra'ya nefes ol’ kampanyamız devam ediyor. Ancak yurt dışında tedavisinin yapılabilmesi için 1 milyon 840 bin Euro gerekiyor. Bu konuda STK’lardan, siyasi parti temsilcilerinden ve vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz” dedi.

ELBİRLİĞİYLE ÇÖZÜLÜR

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran ise SMA hastası küçük Hümeyra’nın tedavisi için herkesin elini taşın altına koymasını istedi. Küçük kızın ve ailesinin yaşadığı acıları tahmin edebildiğini de kaydeden Başaran, “Ne yazık ki ateş düştüğü yeri yakıyor. SMA hastası Hümeyra kadar ailesi de müthiş bir acı yaşıyor. Kızımızın tedavisi için gereken para çok ciddi bir miktar. Ancak ben yardımsever insanlarımızın bunun üstesinden geleceğine tüm yüreğimle inanıyorum. Elbirliğiyle küçük kızımızın tedavisi için gereken desteği vermeliyiz” diye konuştu.

Editör: Yağmur Naz Yıldırım