Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlendiği ve 6’ncısı 14–17 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen Kaleiçi OldTown Festivali’nin katılımcı şehirlerinden Rusya’nın Rostov on Don, Muratpaşa Belediyesi heyetini ağırladı. Ümit Uysal başkanlığındaki heyette belediye meclis üyeleri Mithat Aras, Derya Karakoç, Belediye Başkan Yardımcısı Oya Kansu ve Dış İlişkiler Müdürü Vural Korkmaz yer aldı.

Başkan Uysal, Rostov on Don’un 2018 yılından itibaren Kaleiçi OldTown Festivali’ne katıldığını söyledi. Rusya’nın aynı zamanda Güney Federal Bölgesinin idari merkezi olan liman şehrinin, antik çağlardan bugüne uzanan zengin bir tarihe sahip olduğunu belirten Başkan Uysal, “2018’de Rusya, Kaleiçi OldTown Festivali’mizin onur konuğu ülkesi olmuştu. O tarihte başlayan ikili ilişkilerimiz gelişerek devam ediyor” dedi.

Web yazılımı eğitimlerine başvurular başladı Web yazılımı eğitimlerine başvurular başladı

ROSTOV ON DON4

Belediye Başkanı Ümit Uysal, Rostov on Don ziyaretinde, kentin tarihi ve turistik noktalarını rehber eşliğinde gezerken Belediye Başkanı Logvinenko’yla heyetler halinde görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede iki kent arasında ilişkilerin hem kültürel hem de ticari olarak ilişkilerin geliştirilmesine yönelik konular ele alındı.

Başkan Uysal, Rostov On Don temasları sırasında bölgenin yaş sebze ve meyve halini de ziyaret etti. Başkan Uysal, Antalya’dan ürün tedarik eden firmalarla görüştü.   

Editör: Yağmur Naz Yıldırım