Büyük Birlik Partisi (BBP) Aksu İlçe Yönetimi, belediye başkan aday adayları ve meclis üyesi aday adayları basınla bir araya geldi. Toplantıya; BBP Aksu İlçe Başkanı Mustafa Aslan ve yönetimi, BBP Aksu Belediye Başkan Aday Adayı İsmail Metin, BBP Aksu Belediye Meclis Üyesi Aday Adayları Durmuş Gökmen, Birol Günebakan ve Ali Yavuz ile basın mensupları katıldı.

WhatsApp Image 2024-01-26 at 14.30.11

İNANCIMIZ TAM

Toplantıda konuşan BBP Aksu İlçe Başkanı Mustafa Aslan, “Biz Büyük Birlik Partisi olarak; Aksumuzu daha güçlü ve adil bir ilçe haline getirmek adına kararlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. İlçemizin sorunlarına çözüm bulmak, Aksu halkının yaşam kalitesini arttırmak için el birliğiyle çaba göstereceğiz. İlçemizi, halkımızın destekleriyle daha aydınlık yarınlara taşıyacağımıza olan inancımız tamdır” dedi.

KARARIMIZ NETTİR

Gönül sofrası Atatürk’te kuruldu Gönül sofrası Atatürk’te kuruldu

Aday çıkarma konusunda kararlarının net olduğunu söyleyen Aslan, “Şu anda görünen bir tane belediye başkan aday adayımızı açıkladık; ama henüz açıklamadığımız aday adaylarımız da var. Bizim hedefimiz; gemiyi batırmak değil limana yanaştırmaktır ve aday çıkarma kararımız nettir” diye konuştu.

WhatsApp Image 2024-01-26 at 15.00.48

GENÇLERE VE KADINLARA GÖREV DÜŞÜYOR

BBP Aksu Belediye Başkan Aday Adayı İsmail Metin ise, Aksu’nun gençlerine ve kadınlarına görev düştüğünü söyledi. Metin, “Üç yıl önce burada partimizin tabelası bile yoktu. Üç yıllık sürede teşkilat olarak, partimizi en iyi noktaya getirdik. Burada Aksu gençliğine ve Aksulu kadınlara büyük görev düşüyor. Gençlerimiz ve kadınlarımız gerçekten çalışkan ve üretken; ancak siyasette gençlerimizi ve kadınlarımızı göremiyoruz. Umuyorum ki; önümüzdeki süreçte gençlerimizi ve kadınlarımızı siyasette daha çok göreceğiz” şeklinde konuştu.

İHTAL ADAYLARA KARŞI ÇIKILMALI

Aksu’yu, ilçeyi tanıyan insanların temsil etmesi gerektiğini söyleyen Metin, “Aksu’yu temsil eden meclis üyelerimizin, ilçemiz ile bağı olmalı. İlçemizin coğrafyasına, kültürüne ve yaşam tarzına hakin olmalı. Burada ilçe başkanlarına da önemli bir görev düşüyor. İlçe başkanları, Aksu’nun insanlarının listelerde yer alması için dik duruş gösterirse ve ithal adaylara karşı çıkarsa; Aksu’da hangi parti kazanırsa kazansın, kazanan Aksu olacaktır” ifadelerini kullandı.

KUCAKLAYICI SİYASET İSTİYORUZ

Sağduyulu davrandıklarını ifade eden Metin, şöyle konuştu: “Biz niyetimiz neyse, düşüncemiz neyse; ifadelerimiz de o yöndedir. Bizim önceliğimiz ve sevdamız Aksu; ama bir tarafta kin ve nefret siyaseti anlayışı var. Biz, kin ve nefret anlayışıyla siyaset yapmıyoruz. Kin ve nefretle yapılan siyaset, ilçemize katkı sağlamaz. Biz Aksu’da daha barışçıl ve kucaklayıcı bir siyaset istiyoruz. Birlik ve beraberlik adına, ilçemizin lehine olan ne varsa oradayız. Listelerde ithal aday olmaması halinde biz partimizden aday çıkarmayabiliriz”.

WhatsApp Image 2024-01-26 at 14.30.11 (1)

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM