Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2022 yılında yapılacak esnaf odaları başkanlık seçimlerinde tüm adaylara başarılar diledi. Tütüncü, “Bizim tarafımız belli. Biz esnafın tarafında, esnafın yanındayız. Biz esnaf dostu bir belediyeyiz” dedi.

Antalya Emlakçılar Oto Galericiler ve İş Takipçileri Odası’nın 2022 yılında yapılacak seçimleri için başkanlık adaylığını açıklayan İsmail Çağlar ve ekibi, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ziyaret etti. Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen kabulde, Antalya Emlakçılar Oto Galericiler ve İş Takipçileri Odası Başkanı Adayı İsmail Çağlar, Başkan Tütüncü’nün her zaman yanlarında olduğunu belirterek,  kendisine teşekkür etti. Çağlar, “Esnafın gece gündüz yanında oldunuz. Özellikle pandemi döneminde bütün esnaflara gece gündüz koşan tek başkandınız. Hiçbir belediyeden görmediğimiz destekleri sizden gördük. Dükkanlarımızın dezenfekte edilmesinden temizlik yardımına, kira alınmamasına kadar bir çok destek sağladığınız. Bütün esnafımız adına şahsınıza teşekkür ederim.” diye konuştu. 

Tutuncu_-Biz-esnafimizin-yanindayiz_2

ESNAFIMIZA HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’de, esnaf odalarının seçimlerine katılacak tüm başkan adaylarına ve yönetimlerine başarı dileklerini iletti. Adayların ziyaretlerinden duyduğu mutluluğu dile getiren Tütüncü, “Bizim tarafımız belli. Biz esnafın tarafındayız. Biz esnaf dostu bir belediyeyiz. Yapılabilecek ne kadar büyük katkılar, destekler varsa onları her zaman esnafımıza yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.” dedi.

BİZ ESNAFIN EMEĞİNE SAYGI DUYARIZ

Esnafın emeği kutsaldır diyerek sözlerine devam eden Başkan Tütüncü, “Esnaf sabah herkes uyurken dükkanını açar, ailesine helal lokma götürebilmek için  akşama kadar o dükkanda emek verir. Nerede bir esnaf dükkanı varsa, orada bir emek vardır. Emek kutsaldır. Ve biz o emeğe saygı duyuyoruz. Esnafın çayı içilir, yemeği yenir, sohbeti dinlenir, emanet edilecek bir şey varsa esnafa emanet edilir. Esnaf emin kişidir. Nerede bir esnaf varsa orada hayat vardır ve o hayat emekle kurgulanmış bir hayattır. Esnafın o emeğine asla saygısızlık yapamayız. O emeğe saygısızlık yapan, hor gören, hakir gören birisi varsa da ona hesap sormalıyız. Esnafın emeği bizim için kutsaldır. Bizde kutsal olan o emeği yüceltmekle mükellefiz. “diye konuştu.  

KEPEZ’DEN PANDEMİ DESTEĞİ

Pandemi sürecinde yaşanan sıkıntılara değinen Başkan Tütüncü, “Biz 8 ay boyunca kira almadık. İlk 3 ay dükkanını açandan da, açmayandan da kira almadık. Sonrasından da dükkanı kapalı olan esnaftan yine kira almadık, açık olanlara yüzde 50 indirim yaptık. Biz esnafımızın işini nasıl kolaylaştırırız, ona bakarız. Biz esnafın emeğine saygı duyuyoruz. Biz esnafın yanındayız. Biz hepinizin yanındayız.”dedi.

Altıntaş’ta alt yapı seferberliği Altıntaş’ta alt yapı seferberliği

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,  esnaf odalarına aday olan tüm başkan adaylarına da başarı dileklerini iletti.

Editör: Yağmur Naz Yıldırım