Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinin (ASSİM), katma değeri yüksek, özgün ve yenilikçi projeler ortaya çıkarmayı hedefleyen Muratpaşa İnovasyon Günleri yeniden başlıyor. İkincisi, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirilecek Muratpaşa İnovasyon Günleri için başvurular 7 Mart Pazartesi başlayacak. Başvurular, assiminovasyon.com internet sitesi üzerinden yapılacak.

Büyükşehir ekipleri teyakkuza geçti Büyükşehir ekipleri teyakkuza geçti

2 GÜNLÜK EĞİTİM

Muratpaşa İnovasyon Günleri’ne yenilikçi iş fikrine sahip lise ve üniversite öğrencileri, bireysel olarak ya da oluşturdukları 4 kişilik ekipler ile başvuru yapabilecek. Ön elemeyi geçen genç girişimci adayları 2 günlük Girişimcilik Eğitimi Programı’na katılacak. Eğitim programında, katılımcılara girişimcilik, inovasyon, yenilikçilik, iş fikri ve iş modeli geliştirme gibi konular anlatılacak. Lise ve üniversite gruplarına ayrı ayrı düzenlenecek eğitim programlarından sonra, yarı finale kalacak iş fikirleri belirlenecek.

10 İŞ FİKRİ YARIŞACAK

Yarı finale kalan genç girişimci adaylarına iş fikri geliştirme ile ilgili atölye, mentorluk destekleri verilmeye devam edilerek, adaylar Nisan ayında yapılacak olan final programına hazırlanacak. Final programında 5 lise kategorisinden, 5 üniversite kategorisinden toplamda 10 iş fikri sahnede yarışacak. Finalde en iyi 3 iş fikri jürinin oylarıyla seçilerek.

Editör: Yağmur Naz Yıldırım