Muratpaşa Belediyesi’nin spor okullarında yaz dönemi tüm hızıyla devam ediyor. Çocuklar için 18, yetişkinler içinse 8 branşta devam eden kurslarla Muratpaşa’nın parkları, kapalı pazar yerleri adeta spor salonuna dönüştü.

7-13 YAŞ ARASI

Muratpaşa Belediyesi, bu yaz döneminde ilk kez 7-13 yaş grubuna yönelik ‘beceri ve koordinasyon’ kursu açtı. Kuvayı Milliye, Aynur Ayan ve Dilşad Refizade spor salonlarında cuma günleri gerçekleşen kursta gelişim çağındaki çocukların sürat, beceri, denge, kuvvet, esneklik, el-göz koordinasyonu, atma, tutma ve sıçrama gibi özelliklerin geliştirilmesi hedefleniyor. Kursun hedefleri arasında çocukların anlık düşünme ve karar verme becerilerinin yanı sıra liderlik özelliklerini geliştirmek de yer alıyor.

GÜZEL BİR AKTİVİTE OLDU

MHP KAÇEP karanfil dağıttı MHP KAÇEP karanfil dağıttı

Kursa 9 yaşındaki kızını getiren Gözde Tuna Bilgili “9 yaşında bir kızım ve 5 yaşında bir oğlum var,. Kızım 3 yaşından beri belediyemizin spor okullarından ve diğer sosyal faaliyetlerinden faydalanıyor. Hem güzel vakit geçiriyorlar hem de bedensel bir aktivitede bulundukları için evde kalmıyorlar” diye konuştu. İkiz çocukları kursa devam eden Ayşe Susamcı ise “Kızlarım ikiz olduğu için ücretli kurslara gönderemiyoruz. Fakat belediyemizin bize sağladığı olanaklar hem çocuklarım hem de bizim için güzel bir aktivite oldu. Çocuklarım 4 yaşından beri jimnastik, bale, satranç gibi branşlardan yararlandı. Öğretmenlerimiz o kadar ilgili ki; herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM