Dün Aksu Belediye Meclisi’nde bir gündem maddesinin görüşüldüğü sırada İYİ Parti Grup Sözcüsü Ramazan Özen ve Belediye Başkanı Halil Şahin arasında tartışma yaşandı. Tartışmaya, İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Nevzat Akcan da katıldı. Tartışmanın büyümesi üzerine Belediye Başkanı Halil Şahin’in talimatıyla iki isim güvenlik görevlileri eşliğinde salondan çıkarıldı. Meclis toplantısının ardından ise İYİ Parti İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan ve beraberindeki yaklaşık 25 kişilik bir ekibin belediye binasına gelmesinin ardından bir tartışma da orada yaşandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, İYİ Partililerin Aksu’ya ve makama saygısız bir şekilde davrandığını belirterek, her şeye rağmen Aksu’ya hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti.

Öç alma duygusuyla yapıldı Öç alma duygusuyla yapıldı

BABALARINI ÇAĞIRIR GİBİ DAVRANDILAR

İYİ Partililerin makama giriş şekillerinin sıkıntılı olduğunu söyleyen Başkan Şahin, “Dün mecliste, grup sözcüleri olan Ramazan Özen bir gündem maddesiyle ilgili konuştu. Gündem maddesindeki alan da 12 buçuk dönüm bir yer. Şu an o yerin içerisinde iki tane düğün salonu, bir tane kültür merkezi, belediyenin de 13 tane dükkanı olacak. Bir de park olacak orada. Böyle bir fırsatı kaçırmamamız lazım. Ben hep söylüyorum; Aksu’da bugün yapacak olduğunu yarına bırakıyorsan, yarın o fırsatı yakalayamayabilirsin. ‘Gündem maddesini geri çekelim, bir daha düşünelim’ dediğin zaman; ötelenecek. Ben de bununla ilgili bilgilendirme yaparken sesini yükselterek, benim sözümü keserek hakaretvari bir şekilde konuşunca ben de dışarıyı gösterdim. Doğal olarak yapılması gerekeni yaptım. Dışarıya çıkınca da hani çocuklar kavga ettiğinde hemen babalarını çağırırlar ya; ona benzer bir harekette bulunmuşlar. İl başkanı; yönetimini ve buradaki ilçe başkanını almış, yaklaşık 25 kişi gelmişler. İçeride zaten misafirler var, vatandaşın işini görüyoruz. Makama giriş şekilleri bile başlı başına bir sıkıntı. Makama ve Aksu’ya saygıları olmayan bir şekilde geldiler. Ben de “Sizin selam verme alışkanlığınız da mı yok?” diye sordum. İl Başkanı da “Biz buraya oturmaya gelmedik, mecliste yaşananlarla ilgili hesap sormaya geldik”dedi. Sonrasında karşılıklı olarak bir şeyler konuşuldu” dedi.

“YA SABIR” ÇEKEREK DEVAM EDİYORUZ

Gereken hizmetleri yapmaya devam edeceklerini söyleyen Başkan Şahin, şu ifadeleri kullandı: “Ne yazıktır ki; en üsttteki il başkanı da kendisine yakışmayacak şeyler yaptı. Veya herkes kendine yakışanı yapar diyelim. Hiçbir partinin il başkanının buraya gelip de bu şekilde davranma hakkı yok. Davranacağını da sanmıyorum, o davranış da bunlardan çıkıyor herhalde. Bu adamlarla konuşacak ne var ki? İYİ Parti’nin grup sözcülüğünü yapan arkadaşın da ortalığı karıştırdıktan sonra geri çekilme hastalığı her yerde var. Geçtiğimiz Büyükşehir Belediye Meclisi’nde de bunu yaptı. Bu alışkanlık olduğu sürece, O ve O’nun gibilerin olduğu yerde Aksu’da sıkıntı her zaman olur. Bunu ara ara yapıyorlar; ama Aksu Belediye Meclisi’nin bir saygınlığı, ağırlığı var. Aksu’nun da hizmete ihtiyacı var. Bunlar belediyeyi de bassa, makamı da bassa, hakaret de etse biz gereken hamleyi yapmaya devam edeceğiz. Onlar hizmetlerin önünü kesti diye bizim bundan vazgeçecek halimiz yok. Zaten nerede bir hakkımız varsa hepsinde, ‘Belediyenin burada hakkı yok’ diyen adam bunlar. Bunların sözünün bir geçerliliği olmaz. Bunu hep söyledim, söylemeye de devam edeceğim. Aksu halkı beni bilir, onları da biliyor. Bilmeye de devam edecek. Halk, gereğini yapmaya devam edecektir. Biz, bize verilen süre içerisinde zamanla yarışıyoruz ve “Ya sabır” çekerek devam ediyoruz”.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM