İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK), CHP’nin iş birliği teklifini oy çokluğuyla reddetti. Partisinin almış olduğu karar çerçevesinde çalışmalarını sürdüreceklerini belirten İYİ Parti Aksu İlçe Başkanı Recep Bal, Aksu’yu çıkmaza sokan belediye yönetim sistemini değiştireceklerini ifade etti.

2019’DA TAM BİR İTTİFAK YOKTU

Başkan İsa Yıldırım Başkan İsa Yıldırım

Partinin kararına uygun hareket edeceklerini söyleyen Recep Bal, “CHP’nin iş birliği teklifine “Hayır” cevabı, partimizin 50 kişiden oluşan Genel İdare Kurulu’nun oy çokluğuyla almış olduğu bir karardır. Genel Başkanımız, bu kararı ‘Ben yaptım, oldu’ anlayışıyla tek başına vermemiştir. Biz de bu karar doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tek başımıza gireceğimiz bu seçime iyi hazırlanacağız. Zaten 2019’da da her ne kadar ittifakla gidilmiş gibi gözükse de CHP’nin adayı daha sonra DSP’den aday olarak çıktığı için tam anlamıyla bir ittifak olmadığı kanaatindeyim. Ona rağmen biz iki bin oy gibi komik bir rakamla seçim kaybettik. Bunun yanı sıra; o dönemde halkımızın, üçüncü sıra meclis üyemiz olan Yunus Akpınar için partimizin dokusuna uygun olmadığına yönelik bir kanaati vardı ve bu doğruydu. Yunus Akpınar’ın istifa ederek AK Parti’ye geçmesi bu kanaatin doğruluğunu kanıtladı. Yunus Bey’in yerine partimize aidiyet duygusu olan, teşkilatımızın içerisinden bir arkadaşımız yazılmış olsaydı; bu iki bin farkın ortadan kaldırılması ve seçimin alınması ihtimali yüksekti” dedi.

EN ÇOK YOLSUZLUK YAPAN BELEDİYE

Seçimi net olarak kazanacaklarını belirten Bal, “İttifaksız gireceğimiz bu seçimde; ortada geçen dönemki gibi bir kaos olmayacağı için, toplumda karşılığı ve partimize aidiyet duygusu olan bir adayla, teşkilatımızın ve adayımızın gücüne güç katacak yeni meclis üyelerimizle birlikte bu seçimi net olarak kazanacağız. Çünkü on yıldır Aksu’yu tamamen tıkayan, çıkmaza sokan, kamuya değil kişiye hizmet yaparak birçok insanı rencide eden ve Aksu Belediyesi’ni, Türkiye’de en çok yolsuzluk yapılan belediye haline getirmiş bir yönetim sistemiyle mücadele ediyoruz. Halkımız da bunu görüyor. Bu düzene oylarıyla ‘dur’ diyeceklerine ve bizi iktidara taşıyacaklarına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM