Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bu sayıyı, yeni yeşil alan çalışmalarıyla artırıyor.  Son dönemdeki yeni yeşil düzenlemeleri, özellikle mülkiyet sorunlarının çözümünden sonra planlı şekilde şehirleşme sürecinin başladığı mahallelerde yapılıyor. Bu kapsamda Kepez Belediyesi, ihale yöntemiyle yapılacak olan 13 mahalle parkının yapımını bu yılın yatırım programına aldı.  Mülkiyetle ilgili sorunları çözülen ve yapılaşma süreci tamamlanan mahallelere kazandırılacak olan bu yeşil alanların yapımı geçtiğimiz aylarda başladı.

PARKLAR HANGİ MAHALLELERE YAPILIYOR?

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ihale yöntemiyle yapılan parklara ilave olarak Şelale, Aktoprak, Gülveren ve Erenköy mahallelerini yeni yeşil alanlarla buluşturuyor. İnşası başlayan parklar, Erenköy Mahallesi 4858 -4862 sokaklar kesişimindeki 1048 metrekare (m2) alana, Varsak Aktoprak Mahallesi 1073-1074 sokaklar arasındaki 2 bin 49 m2 alana ve Varsak Şelale Mahallesi 7241-7248 sokaklar üzerinde 845 m2 alana ve Gülveren Mahallesi’nde 3713-3735 sokakların yanındaki 1040 m2 alana yapılıyor.

YENİ PARKLAR BÖLGEYE NEFES OLACAK

Altıntaş’ta alt yapı seferberliği Altıntaş’ta alt yapı seferberliği

Müdürlük ekipleri, iş makineleriyle bitki ve moloz temizliğini yaptığı yeşil alanların yüzeyini tesviye çalışmasıyla düzgün hale getirdi. Çevresine bordür taşı döşenen park alanlarının daha sonra aydınlatma ve sulamayla ilgili altyapı çalışmasına geçilecek. Açık hava spor aletleri, çocuk oyun parkı, oturma mobilyalarının yer alacağı yeşil alan çalışmaları, çeşitli bitki, ağaç fidanı dikimi ve çimlendirme çalışmasıyla tamamlanacak.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, parklarının yapımını yeni yılın ilk çeyreğinde tamamlamayı planladıklarını ifade ettiler.
Yeni parklar bölgeyi güzelleştirirken, vatandaşların sosyal aktivite, dinlenme, çocukların ise oyun alanı ihtiyacını karşılayacak. Parklar, yeşil dokusuyla da bölgeye nefes olacak.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM