Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı Topçular Mahalle Muhtarı Nazif Alp, Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Yeşilova Mahalle Muhtarı Ahmet Akcan, Kırcami Mahalle Muhtarı Mehmet Köksal, Zümrütova Mahalle Muhtarı Muammer Dönmez, Güzeloluk Mahalle Muhtarı İzzet Ak, Tarım Mahalle Muhtarı Murat Kurt, Doğuyaka Mahalle Muhtarı Kemalettin Uluçay, Mehmetçik Mahalle Muhtarı Adnan Çetin, Çağlayan Mahalle Muhtarı İbrahim Efe, Fener Mahalle Muhtarı Mehmet Çakır Başkan Muhittin Böcek’e Büyükşehir Belediye Meclisi’nden hızla geçen Kırcami planlamasıyla ilgili samimi gayretleri nedeniyle teşekkür etti.

KIRCAMİNİN SİYASETE ALET OLMAYACAĞINI SÖYLEDİM

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Muhittin Böcek, siyasi hayatı boyunca Kırcami planlamasına destek verdiğini ifade ederek, şunları söyledi: “Konya İstinaf Mahkemesi’nin iptal kararı ve gerekçeli kararını açıklamasının ardından vakit kaybetmedik. İmar Daire Başkanlığımız gerekçeli karar doğrultusunda çalışmalarımızı yaptı. Yasa yönetmelikler, mevzuatlar, açılan davanın gerekçeleri olsun hepsini hesap ettik. Sabreden derviş muradına ermiş oldu. Ankara’da Sayın Bakan Bey’e gittik, her şeyi samimice anlattık. Hiçbir zaman Kırcami’nin siyasete alet olmayacağını söyledim. Bunun da sonucunu hep birlikte aldık. Olağanüstü Meclisimizde 1/25 binlik ve 1/5 binlik Kırcami planlaması oy birliğiyle geçti. Muratpaşa’dan da 1/1000’lik geçti. Şimdi Büyükşehir Meclisi’nde bunu da onaylayıp bitireceğiz. Alt yapıyla ilgili neler yapabileceğimiz konusunda Fen İşleri ve ASAT ekibimizle planlama yapıyoruz.”

ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı ve Yeşilova Mahallesi Ahmet Akcan çabaları ve duyarlılığı için Başkan Muhittin Böcek’e teşekkür ederek, “Biz size çok teşekkür ediyoruz. Bir buçuk ay önce Sayın Bakanımızı ziyarete ettiğinizde dedim ki Muhittin Başkan bu işi bitirdi. Başından beri sizin farklı bir çalışmanız var. Sabırla, azim ve kararlılıkla bu işi çözdünüz. Kırcami meselesiyle ilgili duyarlılığınız, vatandaşın da size verdiği bir gönül var. Size ve desteklerinden dolayı Sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Bölge halkı adına mutluluğumuzu ifade etmek istiyorum. Allah senden razı olsun. Senin öncülüğünde bu iş inşallah bitecek diye inanıyorum” diye konuştu.

Muratpaşa’da nikah yoğunluğu Muratpaşa’da nikah yoğunluğu

DİK DURDUNUZ

Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı Topçular Mahalle Muhtarı Nazif Alp ise “Kırcami konusunda hep iyi niyetle yaklaştınız. 40 yıldan sonra önemli bir yol kat ettik. Tekrar dava konusu olmasını istemiyoruz. Burada yaşayan insanları mutlu etmemiz lazım” dedi. Güzeloluk Mahalle Muhtarı İzzet Ak da “Planlamayı güzel bir şekilde yaptınız. Bakanlıkla işbirliğiyle süreci yürüttünüz. Yaptığınız işin arkasında dik durdunuz. Allah razı olsun. İnşallah 18 uygulaması ve binlik planda güzel bir çalışma yapılır. Bu özlem biter” ifadelerini kullandı.

Editör: Yağmur Naz Yıldırım