Açık Görüş programında Gazeteci Yağmur Naz Yıldırım’ın sorularını yanıtlayan AK Parti Aksu İlçe Başkanı Tevfik Fuat Cebeci,  partisinin yaptığı çalışmalara ve önümüzdeki döneme dair açıklamalarda bulundu. Saha çalışmalarını aktif bir şekilde sürdürdüklerini söyleyen Cebeci, Aksu’da yapımı devam eden projelerin de her zaman takipçisi olduklarını ifade etti.

PROJELERİN TAKİPÇİSİYİZ

‘Az laf, çok iş’ düsturuyla çalıştıklarını belirten Tevfik Fuat Cebeci, “Biz teşkilatımızın her kademesinde, saha çalışmalarımıza her zaman devam ediyoruz. Sosyal medya paylaşımlarından ziyade, saha çalışmalarına önem vermekteyiz. Vatandaşlarımız sosyal medya üzerinden takip edebilir, orada görmeyebilir; ama bunun sahaya yansımasına baktığımızda bizim vatandaşımızla her daim bir arada olduğumuz aşikardır. Aksu’da yapılan tüm projelerin takipçisiyiz. Biz ‘Az laf, çok iş’ düsturuyla çalıştığımız için yaptığımız çalışmalarla ilgili bir yayın yapma derdimiz yok. Biz, vatandaşımıza ne kazandırabileceğimizin üzerinde çalışıyoruz. Sonuç itibariyle biz burada etiket değil hizmet noktasında bulunuyoruz. Projelerde zaman zaman aksaklıklar olabiliyor. Vatandaşımız AK Parti döneminde, projelerin söylenenen tarihten önce tamamlanmasına alıştı ve bu yaşanan aksaklıklardan dolayı geç kalındığı yönünde eleştiriyor. Şu anda da tüm projelerde süreç devam ediyor. Biz de yapılması noktasında takipçisiyiz. Bu projeler, hepimizin projesi ve süreci el birliğiyle götürmekte fayda var” dedi.

photo_5805218071361731384_y

VATANDAŞIMIZIN TEVECCÜHÜYLE İKTİDARDAYIZ

Vatandaşın, partisine teveccühünün tam olduğunu ifade eden Cebeci, “Vatandaşın bize gösterdiği teveccüh noktasında, yirmi yıldır vatandaşımızın vermiş olduğu oylarla iktidardayız. Bunlar, yaptığımız eylemlerle ve çalışmalarla oluyor. Vatandaş yaptığınız işleri görüyorsa zaten sizi desteklemeye devam ediyor. Bu süreç içerisinde yirmi yıldır iktidarda olmanın en büyük etkenlerinden biri de bizim seçmenimizin bu noktada sağduyulu olması. Aksu’da da durumumuz, vatandaşımızın bize ve belediyemize teveccühü tamdır. Vatandaşımız şunu bilir; benim iktidar partisi destekçisi olarak üstüme düşen vazife seçim günü gidip oyumu düzgün bir şekilkde atmaktır. Neticede oylar sandığa bir bir girer ve sayılır. Her siyasi parti seçimi kazanmak ve kendisinin savunmuş olduğu ideoloji ve politikaları da vatandaşın faydasına olan şekliyle uygulamak ister. Biz vatandaşımızdan, eylemi ve söylemi bir olanı görerek oyunu o şekilde atmasını istiyoruz. Hiçbir seçmen, hiçbir partinin torbasında değildir. Vatandaş aklı başında, kendi hür iradesiyle nasıl oy kullanacağını çok iyi bilir. Şu an içerisinde bir siyaset matematiği yapmaya gerek yok. Siyaset matematiğini seçimden sonra konuşursak daha iyi olur” diye konuştu.

Halkın güvenini boşa çıkarmayacağız Halkın güvenini boşa çıkarmayacağız

ÇALIŞMALARIMIZ HER ZAMAN SÜRÜYOR

Depremzedelerin yanında olduklarının altını çizen Cebeci, “Şu an gündem seçime gidiyor olsa da bizim gündemimiz ve gönlümüzde depremzede kardeşlerimiz her zaman var. Depremzedeleri ziyaret ederek onlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Kötü günlerde onlara destek olmak için çalışıyoruz. Diğer taraftan önümüzde bir Ramazan ayı var. Ramazan ayında ve sonrasında yapacağımız çalışmaları planladık. Bizim çalışmamız aslında 31 Mart 2019 yılında seçim bittikten hemen sonra başlamıştır. Yani bir seçim biter, ertesi seçime o zaman hazırlanmaya başlarız. ‘Seçim yaklaştı, çalışalım’ değil; o zamandan bu zamana zaten çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

GÜNDEMİMİZDE VATANDAŞ VAR

Önümüzdeki döneme dair bir hesap içerisinde olmadığını vurgulayan Başkan Cebeci, şöyle konuştu: “Biz teşkilat adabıyla yetişmiş insanlarız. Teşkilatta görevler ve makamlar geçicidir. Esas amaç; ‘Biz olarak ne yapabiliriz?’ düşüncesidir. Bugün biz oluruz, yarın bir başkası olur. Bizim için şu an 2023 genel seçimleri vardır. Genel seçimlerin önemi şudur; var olma seçimidir. Biz şu anda 2024 seçimlerini planlamıyoruz. Bizim ‘Türkiye Yüzyılı ile alakalı ne yapabiliriz?’ şeklinde plan projelerimiz varken; bir başkaları bir sonraki seçimde hangi koltukları alabileceğinin planını yapabilir. Bizim öyle bir planımız yok. Teşkilatlarımızın, partimizin vizyonunda öyle bir durum yok. Bizim için önemli olan, şu anda vatandaşımızdır. Bir kişinin koltuk durumunun ne olacağı bizim gündemimizde hiçbir zaman yoktur. Bizim gündemimizde her zaman vatandaş vardır. Biz arkadaşlarımızla beraber Aksu için, Antalya için, Türkiye için ne yapabileceğimizin peşindeyiz. Burada bir ismin ön plana çıkması ona hak kazandırmaz. Çünkü bir kişi değil, biz teşkilat olarak biriz, bütünüz, birlikteyiz. Şu anda aldığımız tüm kararları birlikte alıyoruz. Amaç burada hizmet etmekse, biz hizmeti her yerden yapabiliriz”.

photo_5805218071361731385_y

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM