Törene; Aksu Kaymakamı Ahmet Hikmet Şahin, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Celil Gökçen, Meclis Üyesi Kemal Kara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar, Şube Müdürü Hasan Kürlü ve veliler katıldı.

GELECEĞİMİZ SAĞLAM

Aksu Çayı’nda işgale son Aksu Çayı’nda işgale son

Törende İstiklal Marşı okuma yarışmasında birinci olan Belinay Kavcar, Marşı’nı okuduktan sonra ayakta alkışlandı. Programın sonunda dereceye giren çocuklara madalya verildi. Aksu Kaymakamı Ahmet Hikmet Şahin, programı izlerken çok duygulandığını ifade ederek, “Bugün çocuklarımız bizi çok mutlu etti. Onlar bizim geleceğimiz ve geleceğimizin sağlam olduğunu gördük. Programın hazırlanmasında emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

YENİ NESİL İYİ OLACAK

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin bu yaşta on kıta İstiklal Marşı’nı ezbere okumanın kolay olmadığını dile getirerek, “Çocuklar gerçekten bizim geleceğimiz ve geleceğimizin ne kadar emin ellerde olduğunu gördük. Yeni nesil çok iyi olacak. Herkes eğitim konusunda elini taşın altına koyunca böyle başarılar elde ediliyor. Bu programın hazırlanmasını sağlayan öğretmenlerimize, çocuklarımıza, destek olan herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

GURUR VERİCİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar ise anaokulun yapımında büyük emeği olan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’e ve okulun yapımını üstlenen hayırsever işadamı Şahin Harun Kırbıyık’a teşekkür ederken, programın da gurur verici olduğunu kaydetti.

CANI GÖNÜLDEN KUTLUYORUM

Belediye Başkan Yardımcısı Celil Gökçen ise Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anarak, “Bize bu marşı hediye ettiği için Mehmet Akif Ersoy’a minnettarız. Okulumuzda eğitim veren öğretmenlerimizi ve bu başarılı program için çocuklarımızı canı gönülden kutluyorum” dedi.

Editör: Yağmur Naz Yıldırım