Muratpaşa, 521 bin 183 nüfusuyla turizmin başkenti Antalya’nın kalbi. İş ve alışveriş merkezleri, hastaneleri ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla Antalya’da gündelik kent hayatının da merkezi olan ilçe, Türkiye’nin 81 ilinden ve dünyanın farklı şehirlerinden gelen binlere ev sahipliği yapıyor.

UZUN BİR ARADAN SONRA TEKRAR

Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türkiye’nin dört bir yanından gelerek Muratpaşa’yı oluşturan kent sakinlerini buluşturmak için düzenlenen ‘Yöresel Lezzet Günleri - Komşu Buluşmaları’nın yeniden başladığını söyledi. Başkan Uysal, pandemi nedeniyle verilen uzun aranın ardından ilk buluşmanın cumartesi, Karadeniz Günü’yle gerçekleşeceğini aktardı.

DAYANIŞMAMIZ VAR

Muratpaşa’nın sevginin, saygının, kardeşliğin kenti olduğunu söyleyen Başkan Uysal, “Hiç bozulmayan birliğimiz ve beraberliğimiz var. Dayanışmamız var. Ne mutlu bize. Komşu Buluşmalarımız da bu ilkimin bir ürünü. Önemli olan, komşularımızı bir araya getirmek. Kardeşliği, komşuluğu arttırmak. Nereden gelmiş olursak olalım işimiz, aşımız Antalya’daysa, çocuklarımız aynı sokakta büyüyüp burada okula gidiyorsa artık Antalyalıyız. Ama geldiğimiz yeri ve o yerin kültürünü unutmadan, onu da Antalya’nın zenginliğinin parçası haline getirerek Antalyalıyız. Başka bir ifadeyle Karadenizli Antalyalıyız, Antalyalı Karadenizliyiz. Ve hepimiz, birbirimize komşuyuz. Bu birlik ve beraberliği yaşamak için tüm komşularımızı, Cumartesi günü Muratpaşa Atatürk Kent Meydanı’mıza bekliyoruz.”      

Kepez’den kurban pazarı hizmeti Kepez’den kurban pazarı hizmeti

Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya Karadenizliler Derneği’yle birlikte düzenleyeceği etkinlik, Muratpaşa Atatürk Kent Meydanı’nda, saat 15.00’te başlayacak. Karadeniz müziğinin güçlü seslerinden Selçuk Balcı’nın sahne alacağı etkinlikte 1 ton hamsi ikram edilecek. 

Editör: Yağmur Naz Yıldırım