Aksu’da belediye başkan aday adaylarının partisine yönelik ciddi bir teveccühünün olduğunu söyleyen İYİ Parti Aksu İlçe Başkanı Recep Bal, seçime yönelik hazırlıklara başladıklarını belirtti. Cumhur İttifakı paydaşlarından AK Parti’de bir çözülme yaşandığını ifade eden Başkan Bal, ilçe başkanı belirleme sürecinde Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ile AK Partili bazı meclis üyeleri arasında çekişmeler yaşandığı iddiasında bulundu.

PARTİMİZE TEVECCÜH VAR

Tabanda bir ittifakın henüz söz konusu olmadığını söyleyen Bal, “Genel Başkanımızın ifadesiyle henüz tabanda birleşme durumu söz konusu değil. Zaman ne getirir bilemeyiz; ama seçmen güçlü ve kazanacak adayı olan partiyi destekleyecektir. Belediye başkan aday adayları şu anda partimize teveccüh gösteriyor. Önümüzdeki süreçte aday adaylarının sayısında bir artış olacağını düşünüyorum. Belediye başkan adayımızı erkenden açıklayarak Aksu’da çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız” dedi.

AK PARTİ’DE ÇÖZÜLME VAR

Aksu’nun meclis üyeleri belli oldu Aksu’nun meclis üyeleri belli oldu

AK Parti’ye yönelik eleştirilerde bulunan Bal, “Özellikle AK Parti’de ciddi bir çözülme var. Belediye Başkanı Halil Şahin ile bazı meclis üyeleri arasında yeni ilçe başkanının belirlenmesi noktasında ciddi bir çekişme var. Kendi il başkanları bile hangi safta yer alacağını bilemiyor. Onların işi çok zor. Onlar önce bir ilçe başkanı bulsun, sonra belediye başkan adayı bulsun. Ondan sonra seçim hazırlığına başlarlar” diye konuştu.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM