Başkan Hakan Tütüncü, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, eğitim hayatı süresince üzerinde emeği olan öğretmenlerini unutmadı. Başkan Tütüncü, Naciye Havva Manavuşak İlkokulu’nda öğretmeni olan Adile Uçan’ı, Muratpaşa İlçesi Şirinyalı Mahallesi’ndeki evinde ziyaret etti.

Tütüncü’den Adile Öğretmeni’ne ziyaret
Okul yılları hatıraların konuşulduğu ziyarette Tütüncü, çiçek takdim ettiği Adile öğretmeninin elini öptü ve Öğretmenler Günü’nü kutladı. 
Adile Öğretmen de, aradan 30 yıl geçmesine rağmen kendisini unutmayan öğrencisi Hakan Tütüncü’ye, ziyaretinden ve vefasından dolayı teşekkür etti. Naciye Havva Manavuşak İlkokulu’nda diğer bir öğretmeninin Musa Onuk olduğunu anımsatan Başkan Tütüncü, “Adile Öğretmenimi, 30 senedir hiç unutmadım. Bu anlamlı günde ellerinden öpmeye, gününü kutlamaya geldim. Musa Öğretmenimden titizliği, çalışkanlığı öğrendim. Zarafeti, nezaketi ve letafeti de Adile Öğretmenimden öğrendim.” dedi. 

Web yazılımı eğitimlerine başvurular başladı Web yazılımı eğitimlerine başvurular başladı

Tutuncu-ogretmenlerini-unutmuyor_4

“Öğretmenler bizi geleceğe taşıyor”
Tütüncü, Adile Öğretmenin eşi Halil Uçan’ın da, ortaokuldan öğretmeni olduğunu belirterek, “İlkokulda Adile Öğretmenim,  ortaokulda da sevgili eşi Halil Uçan Öğretmenim bizi yetiştirdi. Rabbim, ikisine de uzun ömürler versin.  Bu anlamlı günde öğretmenim Adile Uçan ile olmaktan dolayı mutlu oldum.  Öğretmenler, bizleri hayata bağlayan geleceğe taşıyan anne ve babamızdan sonra hayatımızın en kutsal varlıklarıdır. Öğretmenim nezdinde Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Bütün öğretmenlerimizin ellerinden saygıyla, hürmetle öpüyorum.”  ifadesini kullandı.
Ziyarete, Kepez Belediye Meclisi Üyesi Hatice Sütçü de eşlik etti.

Editör: Yağmur Naz Yıldırım