Basın mensuplarıyla bir araya gelerek kendisine yöneltilen iddialara yanıt verdi. Başkan Karacan, “İYİ Parti'den istediğini alamayanlar, şahsi menfaatlerini öne koyup bize algı operasyonları çekmeye çalışanlar artık aramızdan ayrılıyor. Son dönemde yaşanan istifalar bunun bir göstergesi. Düzenledikleri şov amaçlı basın toplantıları ya da başka partilere geçiş fotoğraflarıyla partiye operasyon çekemezsiniz" diye konuştu.

YAPTIKLARI ÇALIŞMALARI SANDIĞA GÖMECEĞİZ

İstifalar hakkında konuşan Başkan Karacan, “Bize algı operasyonu yapmak için çeşitli yollar deneyenler, istifa süreçleri başlatanlar, bizleri söylemediğimiz şeyleri söylüyor gibi gösterenler; 31 Mart gecesi yaptıklarından utanacak. Bunun önüne geçmek için yaptıkları çalışmaları sandığa gömeceğiz. Çeşitli siyasi partilere geçip hala İYİ Parti'yle uğraşanlar, layık olmadıkları görevleri alamayanlar, sizdenmiş gibi görünüp sizden olmayanların yolu açık olsun. Bu parti ikna edilmişlerle değil, inanmışlarla yoluna devam edecek" diye konuştu.

OY KAYBIMIZ YÜZDE 5 CİVARI

Antalya’da iddia edildiği kadar üye kaybı yaşanmadığına dikkat çeken Karacan, “Genel başkanımız, genel seçimlerdeki masa olayının, İYİ Parti'ye ülke genelinde yüzde 6 oy kaybettirdiğini açıkladı. Antalya'da da yüzde 5 civarında oy kaybettik. Antalya özelinde, Türkiye geneli dışında herhangi bir şey olmadı. Göreve geldiğimizde 30 bin 686 olan üye sayımız, şu an 25 bin 815. Birilerinin anlattığı gibi sayılarda istifa söz konusu değil. Masadan oturup kalkma sürecinde bu istifaların çoğu yaşandı" ifadelerini kullandı.

TOPLU İSTİFA SÖZ KONUSU DEĞİL

Kamuoyunda yaratılan algının yanlış olduğunu belirten Karacan, “Yönetim kurulundan toplu istifa gibi bir durum olmadığını söyleyen Karacan, “Genel merkezin politikalarını beğenmeyip doğrudan partiden istifa etmiş 15 kişi var. Yönetimden toplu istifa gibi bir durum söz konusu değil. 11 arkadaşımız da farklı sebeplerden istifa etti. Toplu istifa kararı alarak 5 yönetim, 1 disiplin kurulu üyesi istifalarını beyan etti. Bu kadar yaygara kopartılan, Antalya'da 100 yönetim kurulu üyesinden 6'sı istifa etti diye ana haberlere çıkartılıyor. Yerel seçimlerde aday olmak için toplam 21 arkadaşımız görevlerini bıraktı. Kamuoyunda 'İYİ Parti Antalya il teşkilatı düşüyor' gibi algı yaratılıyor" dedi.

Gönül sofrası Atatürk’te kuruldu Gönül sofrası Atatürk’te kuruldu

ANTALYA’DA YÜKSELİŞTEYİZ
Partisinin Antalya’da yükselişte olduğunu söyleyen Vahdet Afşin Karacan, “İYİ Parti Antalya'da yükselişte. Algı operasyonlarının sürekli yapılıyor olması bunu gösteriyor. Kimse dipteki kişiyle uğraşmaz. 31 Mart akşamı bizim oy sayımız da oranımız da yükselecek. Hiç umulmadık kadar belediye alarak çıkacağız bu seçimden" dedi.

ADAYLAR AÇIKLANACAK

Meral Akşener’in Antalya programına ilişkin bilgi veren Başkan Karacan, “Alanya ve Antalya'da halkla buluşma toplantıları olacak. 13 Ocak'ta Alanya'da, 14 Ocak'ta Antalya'da genel başkanımız katılımcılarla buluşacak. Belediye başkan adaylarımızın bir kısmı orada açıklanacak. Programın dışında 12 Ocak'ta il başkanları toplantısı olacak. Milletvekilleri, belediye başkanları, parti yöneticilerinin katılacağı istişare toplantısı da Manavgat'ta yapılacak" ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2024-01-11 at 13.20.11

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM