19 çocuğun eğitim alacağı Hz Hatice 4-6 Yaş Kur’an Kursunun yeni eğitim yılı açılışına Başkan Şahin’in yanı sıra eşi Ümmü Şahin, İlçe Müftüsü Mehmet Karatuğ da katıldı.

İlçe Müftüsü Karatuğ konuşmasında, “Okullarımız çocukların eğitim ihtiyacını karşılıyor. Dini açıdan da Kur’an Kurslarımızda temel dini eğitimlerini veriyoruz. Burada sadece dini bilgi değil, gördü kurallarını, el becerilerini geliştirmeyi, pratik konuşma yazmayı da çocuklarımıza öğretiyoruz. Kursumuza katkısı olan tüm yetkililere ve hayır severlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Okullardaki eğitimle birlikte dini eğitimin de önemli olduğunu vurgulayan Başkan Şahin ise, “Velilerimize çocukların eğitimleriyle yakından ilgilendikleri için, hocalarımıza da çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirdikleri için teşekkür ediyoruz. Eğitim, Milli Eğitim Bakanlığının işi, dini eğitim de Diyanet İşlerinin, Müftülüğümüzün işi ama mekanların yapımında ve işletilmesinde belediye olarak bizler de elimizden geleni yapıyoruz. İnsanın gelişmesinde iki eğitimin de bir arada olması lazım. Manevi eğitim de çok önemli. Sorgulayan bir nesil yetiştirmek gerekiyor” diyerek yeni dönemin hayırlı olmasını diledi.

İsa Yıldırım’a anlamlı hediye İsa Yıldırım’a anlamlı hediye

Başkan Şahin’in eşi Ümmü Şahin de yeni dönemin eğitmenlere, velilere ve çocuklara hayırlı olmasını dileyerek; çocukların vatanına, milletine hayırlı evlatlar olarak yetişeceğinden emin olduğunu ifade etti.  

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM