İmzalanan ek protokol ile Aksu Belediyesi Personel A.Ş çalışanlarının alacağı en düşük net ücret 5 bin 322 lira en yüksek net ücret ise 6 bin 686 lira oldu.  En düşük günlük yevmiye 185 en yüksek 200 lira olarak belirlenirken çalışanlara ayrıca yaptıkları mesleklere göre sorumluluk zammı verildi. Aksu Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen imza törenine; Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Personel A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Demirkaplan, Hizmet İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Muhammed Talha Kandil, Öz Güven-Sen Akdeniz Bölge Başkanı Erdi İlker Erol, Personel A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Aydoğmuş, Öz Güven-Sen işyeri temsilcisi Özgür Şahin ve sendika üyesi çalışanlar katıldı.

BAŞKAN ŞAHİN’E TEŞEKKÜR

Hak-İş Antalya İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Muhammed Talha Kandil imza töreninde yaptığı konuşmada “ En düşük bekar işçi maaşını net 5 bin 322 lira en düşük evli eşi çalışmayan işçi maaşını net 5 bin 800 lira olarak belirlediğimiz ek protokolümüz hayırlı olsun. Çalışanlarını enflasyon rakamlarına ezdirmeyen başta Belediye Başkanımız Halil Şahin olmak üzere Aksu Belediyesi Personel A.Ş Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Demirkaplan ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Ahmet Aydoğmuş’a çalışanlarımız adına çok teşekkür ediyorum. Belediyelerimizin içinde ek protokol imzalayan ilk belediyemiz Aksu Belediyesi oldu. Umarım diğer belediyelerimize de örnek olur” dedi.

EK PROTOKOLÜMÜZ HAYIRLI OLSUN

Aksu’da 23 Nisan coşkusu Aksu’da 23 Nisan coşkusu

İmza töreninde konuşan Belediye Başkanı Halil Şahin ise hedeflerinin çalışanlarına her zaman en iyi maaşı vermek olduğunu belirterek şunları söyledi: “Biz her zaman çalışanlarımıza imkânlarımız ölçüsünde en iyi maaşı nasıl verebiliriz diye düşündük. Çok şükür bugüne kadar da elimizden geleni yaptık. İnşallah, ilerleyen zamanlarda daha iyi sözleşmelere imza atarız. Ek protokolümüz çalışanlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi. 

Editör: Yağmur Naz Yıldırım