Aksu Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısında; CHP Grup Sözcüsü Selahattin Öz, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin'in bir yerel gazeteye verdiği röportajda muhalefete yönelik "Dönme dolap" benzetmesini eleştirdi. Öz, Başkan Şahin'e CHP Grubu'nun dönme dolapları bilmediğini ve dönme dolaplara inenlerin de binenlerin de belli olduğunu söyledi.

BU GÖRÜŞE KATILMIYORUZ

Kent Konseyi’nin Genel Kurulu yapıldı Kent Konseyi’nin Genel Kurulu yapıldı

Selahattin Öz, Başkan Şahin'in kullandığı ifadelere katılmadıklarını belirterek, "Verdiğiniz demeçte, Kurumlar hamamdır, bürokratlar keseci' ifadelerini kullanmışsınız. CHP bu görüşe katılmıyor. Aksu Belediyesi resmi bir kurumdur. Buradaki herkes, bu kuruluşun personelidir. CHP Grubu olarak, 100 milyon liralık borçlanmaya ret oyu vererek ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıktı. Biz dönme dolapları bilmeyiz. Bildiğimiz, lunaparkta kurulan dönme dolaplardır. Bunlara binen de inen de bellidir. Bu dönme dolapların kötü bir huyu vardır; dönerken kapaklar açılır, içindeki gerçekler ortaya saçılır. Biz de bir şiirle cevap verelim; 'Sevmekten geri kalma, yapan ol yıkan olma, sevene diken olma, gülü incitme gönül," şeklinde konuştu.

RİSK ALMAK ZORUNDAYIZ

Başkan Şahin ise idarecinin risk almak zorunda olduğunu söyledi. Başkan Şahin, "2014 yılında biz geldiğimizde bürokratların çalışma şekli nasıldı, şimdi nasıl diye bakmak lazım. Bürokrat risk almaz; ama biz idarecilik yapıyoruz. Risk almak zorundayız. Hele ki Aksu gibi bir yerde bu şart. Biz elimizi taşın altına koyuyorsak, bürokrat da elini taşın altına koyuyor. Biz onlarla ortak nokta bulduk. Vatandaş bizi buraya idareci olarak gönderdi. Burayı hamama benzettik. Bürokrat keseci, biz müşteri oluyoruz. Vatandaşa verdiğiniz sözü tutamazsak, bürokrat bizi keselemeye başlar. Bu keseleme 5 sene sürer. Sonunda verdiğimiz sözü tutamazsak, vatandaş bizi gönderir" ifadelerini kullandı.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM