İsa Yıldırım’a anlamlı hediye İsa Yıldırım’a anlamlı hediye

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yapılan çalışmaları anlatan Başkan Şahin, 2014 yılından bugüne Aksu’da yaptıkları birçok hizmet olduğunu ve bunun neticesinde Aksu’nun tercih edilen bir ilçe haline geldiğini ifade etti. Muhalefetten özellikle İYİ Partili Gökhan Kaplan ve Ramazan Özen’in Aksu’nun yararına olan her projeye karşı çıktığını belirten Başkan Şahin, “Bunlar kaale alınacak adamlar değil. Konuşadursunlar, biz işimize bakacağız” dedi.

HİZMETLERİMİZLE ÖN PLANA ÇIKIYORUZ

Aksu’da ciddi bir yol katettiklerini ifade eden Başkan Şahin, “2014 yılında bugüne çalışıyoruz. Birileri görmek istemese de ciddi bir yol katettik. Şehirde ve sosyal yaşamda olması gereken hemen her şey görünmeye başladı. Bununla birlikte Aksu tercih edilebilir bir ilçe haline geldi. Daha yapılacak çok iş var; ama tek başına belediye başkanının yapacağı işler değil. Hep birlikte bir tarafından tutmamız lazım. Herkesin burada bir sorumluluğu var. Gönül istiyor ki siyasilerde de bunu görelim; ama burada zor görünüyor. Aksu’da siyaset biraz “engel olma, yaptırmama” üzerine. Bunlar resmin bir tarafını gösterip ona göre yönlendirme taktiğini uyguluyor. Bunları artık geçtiğimizi düşünüyorum. Biz ikinci dönemde de tekrar seçildiğimize göre hizmetlerimizle ön plana çıkıyoruz. Aksu’ya bir gelen, 6 ay sonra tekrar geldiğinde ‘Aksu değişmiş’ diyor; ama o tip insanlara kalırsa bir şey yapmadık. Aksu’yu tamamen karıştırdık. Öyle bir yaygara yapmaya çalışıyorlar” dedi.

ARTIK AKSU’DA BİR ŞEHİR VAR

Birçok problemi çözdüklerinin altını çizen Başkan Şahin, “Biz geldikten sonra şeffaflık ve idarecilik ön plana çıkıyor. Geçmişle kıyaslanamayacak kadar çok problem çözdük. Artık Aksu’da bir şehir var. ‘Biz de varız’ diyebilecek noktaya geldik. Bunları görürler görmezler ayrı konu. Olmazsa olmaz dediğimiz hizmetler yapılıyor. Aksu halkı yaşadığı tecrübeleri de iyi biliyor. En büyük avantajımız da o. Bizimle ilgili bir şey konuşulduğunda, bize kafadan olumlu bakıyorlar. Karnemize, duruşumuza şeffaflığımıza bakıyorlar ve sahip çıkıyorlar. Çok çalışacağız, daha çok çalışacağız. Birileri bizi kavga ortamına çekip başarısız olmamızı istiyor. Bunlara hiç cevap vermiyoruz. İdamın bir çizgisi olmalı. Bugün bir partide, diğer gün başka partide. Seçim arefelerinde sürekli savrulan insanların ne amaçla siyaset yaptığı ortada. Ya koltuk derdindedir ya maddi kazanç peşindedir. Bu insanlar bugün burada, yarın orada. Bu tip insanlara daha çok dikkat etmek lazım” diye konuştu.

BELEDİYENİN YERİNE KARŞI ÇIKIYORLAR

Muhalefetten birkaç ismin Orion konusundaki eleştirilerine de yanıt veren Başkan Şahin, “Orion meselesiyle ilgili kanal kanal gezen arkadaşlar kendilerini çok akıllı zannediyor. Allah akıl fikir versin. Biz şu ana kadar bu alanın belediyeye getirisine bakıyoruz. Onların mantığıyla hareket etsek, hiçbir gelirimiz olmazdı. Biz bu süre içerisinde belediyenin kasasına 30 milyon lira para koyduk. Onların sürekli engel olmaya çalıştığı yerde şu anda 38 dönüm yerimiz var. O, parayla ölçülecek bir şey değil. ‘Belediyenin yeri yoktur’ diye dava açıyorlar, aynı zamanda ‘Belediyeyi zarara uğratıyorsunuz’ diyorlar. Önce samimi olsunlar. Şu anda belediyenin 38 dönüm yerine karşı çıkıyorlar. Belediyenin yeri, Aksu’daki herkesi yeri. Buna karşı çıkıyor adam. ‘20 yıl süreyle bir yer kiraya mı verilir?’ diyor. Biz buna üst sınır 20 yıl demişiz. İlle 20 yıl vereceğiz diye bir şey yok. Yap-işlet-devret diye bir şey var. Biz şu anda yap-işlet-devret modeline alışkın değiliz Aksu’da; ama buna alışacağız, alıştıracağız milleti. Bu bölgede yaşayan insanların acil alması gereken hizmetler var. Bunlar bu belediye bütçesiyle, sadece kendi imkanlarınla olmaz. Biz bunu bir an önce yapacağız. Yer duruyor. ‘Belediyenin yeri yok’ diyen adam, ‘Bunlar belediyeyi zarar ettirecek’ diyorsa; bizim yaptıklarımızı görüyordur. Bu belediyede daha önce hukuksuz işler yapılmış. Biz bu işleri düzelttik, onları hiç görmek istemiyorlar. Meclis üyesi bir arkadaşımız var. Bakıyorum, 33 tane dükkanı var. 66 tane de kaçak dükkanı var. Orada bir pazaryerinin üst katı olduğu gibi kaçak. Diğeri ciddi anlamda sıkıntılı. Üçü bir kanala çıkıp bize saldırıyorlar. Biraz yüz olmalı insanda. 66 tane kaçak dükkanı olan adam, ‘Kaçak yapı varsa yıksanıza’ diyor. Bunlara kalsa nerede, ne varsa her yeri yıktıracaklar. Yıkalım o zaman. 66 tane kaçak dükkandan başlayalım, bakalım ne olacak” ifadelerini kullandı.

KAALE ALINACAK ADAMLAR DEĞİL

İYİ Partili Ramazan Özen ve Gökhan Kaplan’a yönelik sert eleştirilerde bulunan Başkan Şhin, şöyle konuştu: “Bunlar kaale alınacak adamlar da değil zaten. Aksu’nun önünü açacak her türlü projeye Ramazan Özen ve Gökhan Kaplan hep karşı çıkıyor. Bizim yaptığımız işin hukuksuz olduğunu söylüyor. Adamlar her yaptığımız işi savcılığa şikayet ediyor. Bunun üzerinden yıpratmaya çalışıyor. Biz şu anda Aksu’nun önünü açmayı düşünüyoruz. Bunun nesini tartışacağız. DSP grubundaki iki arkadaş ‘evet’ oyu verdi. Bunlar birinin güdümüyle mi hareket ediyor? Daha önce ilçe başkanları olan arkadaş da onlara hakaretvari laflar söylüyor. Hala eski idareciliği özlüyorlar. Biz orayı geçtik diye biliyorum. Yazık diyorum. Biz buraya hizmet etmeye geldik ve insan ömründe 5 yıl büyük bir süre. O 5 yılın hesabını verebilecek şekilde davranmak lazım. Bizden önceki babayiğit, görev süresi boyunca ancak 1 yıl belediyeye gelmiş. Onda da otellerde yiyip içtiği, vatandaşa verdiği sözleri tutmadığı için belediyeye yangın merdiveninden girmiş. Sağda solda konuşuyor. İnsanda yüz olmalı. Bizim de insanlara verdiğimiz sözler yerine bulmasaydı biz de yangın merdiveninden gelir giderdik; ama onlar konuşadursunlar, biz işimize bakacağız”.

IMG_5432

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM