Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aksu İlçe Başkanı Hamza Erdem, partisinin genel başkanı Özgür Özel’in söylemlerinin sahaya yansıdığını ve vatandaşların bu söylemlere kulak verdiğini belirtti. Erdem, Aksu özelinde de ciddi bir başarı yakaladıklarını belirterek, bu başarıda emeği geçen geçmiş dönem ilçe başkanlarına da teşekkür etti.

Şaibenin olduğu yerde yokuz Şaibenin olduğu yerde yokuz

SÖYLEMLER SAHAYA YANSIDI

Halkın, partisinin söylemlerine duyarsız kalmadığını belirten Hamza Erdem, “2024 Yerel Seçimlerinde yakaladığımız başarının temel mimarı, 47 yıl aradan sonra partimizi Türkiye genelinde birinci parti yapan Genel Başkanımız Özgür Özel ve bu doğrultuda çalışan il ve ilçe örgütleridir. Genel Başkanımızın, ‘değişim’ ve ‘Türkiye İttifakı’ söylemleri sahaya yansıdı. Antalya genelinde bakarsak; Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’in yaptığı hizmetlerin katkısı çok büyük oldu. Antalya halkı, Muhittin Başkanımıza, yaptığı hizmetlerin karşılığını yerel seçimlerde verdi. Aksu’da yakaladığımız başarıda emeği geçen geçmiş dönem ilçe başkanlarımız Veli Ateş, Hasan Bozkurt ve Kenan Yıldız’a teşekkür ediyorum. Yerel seçim öncesinde yüzde 64 oy alacağımızı söylemiştik, yüzde 55 oy aldık. Başarılı olacağımızı biliyorduk; çünkü vatandaşımızın söylemlerine ve isteklerine her zaman kulak verdik. Vatandaşımız da bize güvendi ve yetkiyi verdi. Bundan sonraki süreçte Aksu’ya en iyi şekilde hizmet edeceğiz” diye konuştu.

2028’DE HEDEF YÜZDE 60

Aksu’da 5 bin üye hedeflediklerini ifade eden Erdem, “İlçe geneline baktığımızda; yüzde 16 olan oy oranımız yüzde 55’ çıktı. 260 olan üye sayımız 2 bine yaklaştı. Hedefimiz 5 bin üye. Bu doğrultuda, sürekli mahallelere giderek evleri ziyaret ediyoruz. Ayda yaklaşık 150 yeni üye kaydı yapıyoruz. Önümüzdeki süreçte aramıza geçmiş dönemde farklı partilerde siyaset yapmış arkadaşlarımız da katılacak. 2028’de Aksu’da yüzde 60 oy oranını hedefliyoruz. Bu doğrultuda, yarın seçim varmış gibi çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşımız da kurtarıcı partinin CHP olduğunu biliyor. Gece gündüz çalışacağız ve mücadele edeceğiz. Bu seçimde yakaladığımız başarıyı, 2028’de Türkiye genelinde iktidar olarak ve Aksu’da en az yüzde 60 oy alarak taçlandıracağız” dedi.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM