Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Aksu Belediyespor Kulübü’ne tahsis edilen alanda usulsüz bir iş yapmadıklarını söyledi. Başkan Şahin, belediyenin ne zaman, ne yapacağını ve nerede risk alacağını çok iyi bildiğini ifade etti.

VATANDAŞ SOMUT BİR ŞEY İSTİYOR

Aksu’da 23 Nisan coşkusu Aksu’da 23 Nisan coşkusu

Geçtiğimiz günlerde Ankara’ya yaptığı ziyaret hakkında bilgi veren Halil Şahin, “Ankara’ya zaman zaman giderek projelerimizi takip ediyoruz. Her ne kadar vekillerimiz takip etse de, biz de ihmal etmiyoruz. Sahil planlarını askıya çıkardık, onaylandı. Hep anlatıyoruz; ama vatandaşımız somut bir şey görmek istiyor. Ankara’daki yaptığımız çalışmalar sahaya yansıdığı zaman daha iyi anlaşılıyor. Örneğin; biz spor kompleksini yapacağımızı söyledik, şimdi çalışma başladı; ama vatandaş buna rağmen ‘Bu alana ne yapılıyor?’ diye soruyor. Yani asıl mesele, görüntü. Görüntüyü görmeden önceki konuşmalar anlamını yitiriyor” dedi.

NE YAPTIĞIMIZI BİLİYORUZ

Yaptıkları çalışmaları kötü göstermeye çalışanlar olduğunu belirten Şahin, “Biz ne yaptıysak, hep tersinden bakanlar var. Hep yanlış yapıyormuşuz gibi servis edenler var. Biz belediye olarak; ne yaptığımızı, ne yapacağımızı ve nerede risk alacağımızı çok iyi biliyoruz. Sahilde şu an dereleri ıslah ediyoruz. Bir de Gaye Sitesi’nin orada bir park yaptık. Oradan geçen atık suları ana hatta bağlayan drenaj kanalı vardı. Biz orayı binlik büzle geçtik. Bir de bizi şikayet edenler var; onların tarafında da körlemişler. ‘Etrafa taş atıyorsan, kendi evinin camdan olmaması gerekir’ derler ya; bakıyorum biZimle uğraşıyorlar, ‘Gaye Sitesi’ni su bastı’ diyorlar. Bakıyoruz, bizim binlik büzün ağzı tıkanmış, bir kamyon toprak dökmüşler. İlk yağmurda su geriye geliyor. Biz oraları tekrar açtık ve sonra daha çok yağmur yağmasına rağmen bir sıkıntı olmadı” diye konuştu.

BU DOLAŞIKLIĞA NE DENİR?

Aksu Belediyespor Kulübü’ne tahsis edilen alanda yapılan yapının ‘kaçak’ olduğu iddialarına yanıt veren Başkan Şahin, “Biz, Aksu Belediyesporlu gençlerimiz için bir yer yapıyoruz. Hemen itirazlar yükseliyor. Kendileri iki katlı iş merkezi ruhsatı alıp, üç kat çıkmışlar. Derenin üstünü de kendileri kapatmış, bizi de şikayet ediyorlar parkın içine bir yer yapıyoruz diye. Park olan yerlerde belli bir yapılaşma izni var. Biz yapılaşma iznini, gençlerimize sahip çıkmak için kulübümüze veriyoruz. Açıklama yapıyorlar; son cümlede, ‘Kulüp burayı kiraya verecekse bize versin’ diyorlar. Bu dolaşıklığa ne denir? Beyefendilerin orada dükkanı varmış da, başkası olmasın istiyorlar. Bunlar esnafı düşünmüyor zaten. En kritik zamanlarda bile dükkanı satar gibi kira istiyorlar. Belediye bir şey yaptığında da hemen karşılarına alıyorlar. Bizden istedikleri önümüze geleni yıkmamızsa, en başta kendileri var” ifadelerini kullandı.

NE ZAMAN NEREDE OLACAĞIMIZI BİLEMEZLER

Belediye olarak her zaman, her yerde olabileceklerinin altını çizen Şahin, ”DSİ geliyor, ‘Arıkların üstünü aç’ diyor. Bizim arkadaşlar da tespit ediyor, sonra dükkanlarına da sokmuyorlar. Otellerin de çıkıntılarının olduğunu söylüyorlar. Yani kendi suçlarını da kabul ediyorlar. Karşımızdaki seviye de bu. Bizim bölgemizde maalesef karşıyı düşünür gibi yapıp, sadece kendini düşünme durumu var. Sahilde bu biraz daha fazla. Kendisi sahilde plana göre bir şey yapmamış; ama bir başkasını şikayet ediyor. Kendi yanlışları bilinmiyor sanıyor; ama belediye, nerede ne varsa hepsini bilir.  Zamanı geldiğinde bilir. Gece, çalışmaları incelerken videomuzu çekiyorlar. Başkanın hangi saatte, nerede olacağını bilemezsiniz. Gece de gezeriz. Yoldan geçerken, arabanın orada olmasını istedikleri şekilde servis edenler var. Bizim ne zaman, nereye gideceğimizi kimse bilemez. Kendimiz de bilmeyiz. ‘Hadi’ deyince sahile de gideriz, Kayadibi’ne de gideriz” şeklinde konuştu.

Editör: Yağmur Naz Yıldırım