Gökhan Kaplan, pandemi döneminde hizmete kapanan Aksu Semt Polikliniği’nin tam kapasite çalışması gerektiğini ifade etti. Aksu halkının tam anlamıyla sağlık hizmeti alamadığını belirten Kaplan; poliklinikte yeterli sayıda laboratuvar ve cihaz olduğunu, ancak uzman hekim ve teknisyen yetersizliği nedeniyle mağduriyetlerin yaşandığını söyledi.

HALKIMIZ SAĞLIK HİZMETİ ALAMIYOR

Poliklinikte uzman hekim olmadığını söyleyen Gökhan Kaplan, “Aksu ilçemizde, Aksu Belediyesi’nin yerini bağışladığı ve hayırseverlerimizin yapımını üstlendiği bir semt polikliniğimiz var. Ancak bu semt polikliniği pandemi döneminde kapandı ve hala açılmadı. Antalya’da toplam dört tane semt polikliniği var. Muratpaşa ve Konyaaltı ilçelerindeki semt poliklinikleri tam kapasite hizmet veriyor. Kepez’deki semt polikliniği ise yakın zamanda tam kapasite hizmet vermeye başlayacak. Ancak nedense, bizim Aksu’daki polikliniğimizde hiçbir çalışma yok. Semt polikliniğinde uzman hekim olmayan tek merkez ilçe Aksu. Sağlık ocaklarında sadece pratisyen hekim var. Semt polikliniğimizin acil servisinde sadece pratisyen hekim çalışıyor. Polikliniğimizde röntgen cihazı, laboratuvar var. Ancak burada iş yapacak olan teknisyen yok. Aksu Semt Polikliniği’ne gittiğiniz zaman, sizi Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi’ne sevk ediyorlar. Aksu halkı, ilçesinde tam anlamıyla sağlık hizmeti alamıyor” dedi.

İsa Yıldırım’a anlamlı hediye İsa Yıldırım’a anlamlı hediye

VİDEO ÇEKMEYİN, ADIM ATIN

Video çekmek yerine hizmet yapmak gerektiğini belirten Kaplan, “Bina şartlarımız, laboratuvarlarımız uygun. Eğer poliklinik tam kapasite çalışmaya başlarsa, diğer hastanelerin yükünü ciddi şekilde alacak. Aksu halkımıza da ciddi bir faydası olacak. Ancak devlet hastanesinin inşaatının olduğu alana gidip romantik müzikler eşliğinde video çeken arkadaşların, semt polikliniği konusunda hiçbir adım attığı görülmedi. Bıraksınlar Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı devlet hastanesi işini, önümüzdeki polikliniği tam kapasite olarak hizmete açmaya çalışsınlar. Biz de üzerimize düşen ne varsa yapalım. Madem çok iyi niyetliler, hizmet etmeye çalışıyorlar; hazır olanı çalıştırsınlar. Yapılacak olan, illa ki yapılır. Devletimiz güçlü, yapıyor zaten. Aksu Belediyesi’nin işi değil” ifadelerini kullandı.

SAÇMALIĞIN DANİSKASI

Halkın hizmet alması için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini vurgulayan Kaplan, şöyle konuştu: ”Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gelmiş, Hükümet Konağı ve Millet Bahçesi yapıyor; bizim belediye sahipleniyor. Sağlık Bakanlığı gelmiş, hastane yapıyor; bizim belediyedeki arkadaşlar video klipler çekiyor. Utanmasalar, Boğaz Köprüsü’ne gidip ‘Yeni köprü yaptık’ diye video çekecekler. Saçmalığın daniskası. Bunları bıraksınlar. Hep birlikte üzerimize düşeni yapalım, polikliniğimiz uzman hekimleriyle ve teknisyenleriyle tam kapasite çalışır hale gelsin. Aksu halkımız hizmet alsın. Eğer üzerlerine düşeni yapmayacaklarsa da; biz İyi Parti İlçe Yönetimi ve meclis üyeleri olarak, İl Sağlık Müdürlüğü’nden bir randevu alıp elimizden ne geliyorsa yapacağız”.

Editör: Yağmur Naz Yıldırım