Halkın güvenini boşa çıkarmayacağız Halkın güvenini boşa çıkarmayacağız

İSA YILDIRIM İSMİ ÖN PLANDA

Özellikle Millet İttifakı içerisinde adaylık yarışının kızıştığı söyleniyor. Millet İttifakı’nın ortaklarından CHP’nin içerisinde şuan sessizlik hakimken, kamuoyunda İsa Yıldırım’ın CHP’den aday olmak istediği yüksek sesle dile getiriliyor. Bilindiği üzere; 2019 Yerel Seçimleri’nde CHP’nin adayı olarak İsa Yıldırım’ın ismi açıklanmış, ittifak içerisindeki görüşmelerin sonucunda İsa Yıldırım’ın adaylığı geri çekilmişti. Yıldırım, daha sonra DSP’den adaylığını açıklamıştı. Seçim sürecinde de CHP’den birçok ismin İsa Yıldırım’ı desteklemiş olması, kamuoyunda önümüzdeki dönemde de bu desteğin devam edeceğine yönelik bir algı oluşturuyor.

İTTİFAK İDDİASI

Son dönemde üye sayısında yaşanan artışla dikkat çeken İYİ Parti’de ise, önümüzdeki dönemde birçok ismin başkan adayı olmak istediği konuşuluyor. Nevzat Akcan, Ramazan Özen ve Durmuş Ali Arslan’ın isimleri ön plana çıkarken, birçok ismin de adaylık için gizli bir hazırlık içinde olduğu ifade ediliyor. Öte yandan İsa Yıldırım ile İYİ Parti’nin önde gelen isimlerinden Nevzat Akcan’ın adaylık konusunda ittifak yaptığı; iki isimden birinin adaylığının açıklanması halinde, diğerinin o adayı destekleyeceğine dair bir anlaşma içerisinde oldukları iddiası da son günlerde sıkça dile getiriliyor.

Tüm bu iddialar gündemdeyken, İYİ Parti ve CHP tabanının İsa Yıldırım’a güvenmediği ifade ediliyor. Özellikle İYİ Parti’den birçok isim, geçtiğimiz dönemde DSP’den aday olan İsa Yıldırım’ın Cumhur İttifakı’nın seçimi kazanmasına direkt etki ettiğini ve yapılan adaylık ittifakının sadece sözde kalacağını belirtiyor.

Editör: Yağmur Naz Yıldırım