Büyük Birlik Partisi (BBP) Aksu İlçe Başkanı İsmail Metin, Aksu Belediye Meclis Üyelerinin zayıf ve işlevsiz olduğunu söyledi. Özellikle MHP’li meclis üyelerinin çok fazla sahaya inmediğini belirten Metin, daha fazla sahada olmaları ve vatandaşı dinlemeleri gerektiğini ifade etti.

KAĞIT ÜZERİNDE VARLAR

İsa Yıldırım’a anlamlı hediye İsa Yıldırım’a anlamlı hediye

Meclis üyelerinin sahada olması gerektiğine vurgu yapan İsmail Metin, "Mevcut iktidar şu anda görünen tabloya göre Aksu’da bir şeyler yapma çabasında; ama tabiki yeterli değil. Çünkü, ekip olarak verimli bir çalışma yok. Bakıldığı zaman, Cumhur İttifakı’nın belediye başkanı Aksu’yu yönetiyor. Cumhur İttifakı’nın meclis üyelerini ise sahada yeterince göremiyoruz. AK Partili meclis üyelerini az da olsa sahada görüyoruz; ama MHP’nin meclis üyelerini hiç göremiyoruz. Sadece kağıt üzerinde varlar. Her zaman söylüyorum; bu iş, ekip işi. Aksu’da iş yaptıracak olanlar, belediyeyi çalıştıracak olanlar meclis üyeleridir. Özellikle MHP’li meclis üyelerini çok zayıf görüyorum ve kendilerini anlamıyorum. Sahada olmamalarına anlam veremiyorum. Bence sahaya çıkarak vatandaşı biraz dinlemeleri gerekiyor" dedi. 

“ÇAMUR AT, İZİ KALSIN” SİYASETİ

Meclisin işlevsiz olduğunu belirten Metin, "Muhalefet partileri zaten malum; Aksu’yla alakalı mantıklı hiçbir projeleri yok. ‘Çamur at, izi kalsın’ siyaseti yapıyorlar. Onların da bu siyaset anlayışından vazgeçmesi ve halka mantıklı projeler sunması gerekiyor. Genel olarak Aksu Belediye Meclisi’ne baktığımızda ise, gerçekten yetersiz bir kadrodan oluştuğunu görüyoruz. İktidarıyla, muhalefetiyle çok zayıf ve işlevsiz bir ekipten oluşuyor" ifadelerini kullandı. 

Editör: Yağmur Naz Yıldırım