Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ve Cumhur İttifakı temsilcileri, geçtiğimiz günlerde belediye meclisinde ve başkanlık makamında yaşanan olayları değerlendirmek üzere basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yaşanan olaylara ilişkin açıklama yapan Başkan Şahin, İYİ Parti İl Başkanı’nın kendisine yakışmayacak hareketlerde bulunduğunu söyledi. Şahin, İYİ Partilileri adam gibi karşıladıklarını; ancak ortada adam olmadığını ifade etti.

Başkan Kotan, miniklerle 23 Nisan'ı kutladı Başkan Kotan, miniklerle 23 Nisan'ı kutladı

BÖYLE BİR HAKKI YOK

Meclis toplantısında yaşananların komplo olduğunu söyleyen Başkan Şahin, “Gündem maddesindeki alan 12 buçuk dönüm bir yer. Şu an o yerin içerisinde iki tane düğün salonu, bir tane kültür merkezi, belediyenin de 13 tane dükkanı olacak. Bir de park olacak orada. Bir adamın çalışması yapılmış böyle bir maddeyi ‘Komisyona gönderelim’ diyebilmesi için artniyetli veya cahil olması lazım. Bir anda çıkıp bağırmaya başladı. Ben bilgilendirmeye başladığımda beni konuşturmak istemiyor. Ben de dışarı gönderdim. Grup sözcüsünün böyle bir hakkı yok. Gündem maddesinin dışına çıkacaksa konuşturmama yetkim var. Bu kadar yıldır hem Aksu’da hem Büyükşehir’de meclis üyeliği yapan birinin meclisin işleyişini biliyor olması lazım. Onun hakkı neyse fazlasıyla veriyoruz. O zaman belediye başkanının konuşma hakkını engellemeye çalışmayacak ve meclisin düzenini bozmayacak. Bu, komplo dahilinde yapılan bir hareket. Seçim arefesinde Gündeme gelme, ‘Ben de varım’ deme mantığıdır bu” dedi.

BUNLARIN SİYASETİ BU

Kimsenin belediye başkanının sözünü kesme hakkının olmadığını belirten Şahin, “‘Neden meclis salonundan çıkarttı?’ diyorlar. Belediye başkanının görevi, meclisi idare etmek. Meclisi idare ederken oradaki düzeni bozana bizim ‘Teşekkür ederiz’ deme şansımız yok. Eğer onu yapıyorsa kim olursa olsun gereğini yaparız. 2014’ten bugüne kadar hiçbir meclis üyesinin, özellikle grup sözcüsünün konuşmasını kesmedim. Söz bana geldiğinde ben konuştum. Burada bu kadar seviyesizlik ve hakaret Aksu Belediye Meclisi’ne yakışan bir hareket değil. Maalesef özellikle o dışarı gönderdiğim isim başta olmak üzere birkaç kişi sürekli bu tarz hareketler yapıyor. Bu siyaset ülkemiz için de Aksumuz için de hedeflenen siyaset değil. Bunların siyaseti bu. Bu şekilde hareketlerle gündeme gelmeye çalışıyorlar. Seviye çok düşüktü. Yapılması gerekeni yaptım, yine yaparım” diye konuştu.

ORTADA ADAM YOK

İYİ Partililerin makama saygısız bir şekilde geldiğine vurgu yapan Başkan Şahin, “Ondan sonra İl Başkanı, Korkuteli’ndeki meclis üyesi de dahil yaklaşık 30 kişi buraya geldiler. ‘Buyrun oturun’ dediğimizde, ‘Biz oturmaya değil hesap sormaya geldik’ diyor. Meclis üyenizin ne yaptığını sorgulamadan, kurguladığınız bir olay olduğu için geldiniz. Aksu halkının önüne bu şekilde çıkmak istiyorsanız buyrun, çıktınız. Burada adam gibi karşılandı; ama ortada adam yok. O şekilde gelene ‘adam’ denmez zaten. ‘Hesap sormaya geldik’ diyen bir il başkanına ne dersin? Ertesi gün bakıyorum; ‘Demokrasi’ diyor. Sen demokrasiden ne anlarsın ki? İl başkanının bu kadar seviyesizliğine, kapasitesizliğine, yanındakinin yönlendirmesine ne dersin? Bu adam kendisine ‘bilgili’ desinler diye eline yazmış okuyor. Bilgili olsa ne olur olmasa ne olur? Olayı yukarı taşımaya çalışıyorlar. Neymiş, Cumhurbaşkanımız bizi görevden alsınmış. Biz buraya onların istediği şekilde hareket etmek için gelmedik. Halkımıza söz verdiğimiz şeyleri yapmak için geldik” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞA İŞ DÜŞÜYOR

Hesabını veremeyecek bir şeylerinin olmadığını belirten Şahin, şu ifadeleri kullandı: “İl başkanı demokrasiden bahsediyor; ama insanlıktan da nasibini alması lazım. Bizim arkadaşlarımız yine burada insaflı davrandı, ‘Ya sabır’ çekti. Bizde misafir adam gibi gelmediyse, hak ettiği şekilde davranılır; ama yine de hak ettiği şekilde davranmadı arkadaşlar, sağ olsunlar. El içine çıkacak yüzü olmayan adamlar, milletin önünde bir şeyler söylemeye çalışıyor. Bizim hesabını veremeyecek bir şeyimiz yok. Vatandaşa burada çok iş düşüyor. Vatandaş bakacak, görecek. Biz, bize verilen süreyi en iyi şekilde değerlendireceğiz”.

365401749_2024947491177589_1763998283457465270_n

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM