Aksu Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda İYİ Parti Grup Sözcüsü Gökhan Kaplan ile MHP Grup Sözcüsü Ali Alpay Bilge arasında “Sinan Ateş” gerginliği yaşandı. İYİ Parti Grup Sözcüsü Gökhan Kaplan konuşmasında, 30 Aralık 2022 tarihinde Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybeden Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş’i anmak istedi. Bu sırada araya giren MHP Grup Sözcüsü Ali Alpay Bilge, “Bu konuda lütfen açıklama yapmayın” dedi.

BU KONUDA AÇIKLAMA YAPMAYIN

İYİ Parti Grup Sözcüsü Gökhan Kaplan, konuşmasında Sinan Ateş’i andığı sırada, MHP Grup Sözcüsü Ali Alpay Bilge, “Genel Başkanımız ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı tarafındn bir açıklama yapılmadığı sürece, bizler de açıklama yapmadığımız sürece bu konuda açıklama yapmak size de düşmez. Bu kişi, bizim Ülkü Ocakları Eski Başkanımız. Bu konuda lütfen açıklama yapmayın” dedi.

İsa Yıldırım’a anlamlı hediye İsa Yıldırım’a anlamlı hediye

EN BÜYÜK HAKKIMIZ

İYİ Parti Grup Sözcüsü Gökhan Kaplan ise, “Bizim de Ülkü Ocakları içerisinde bulunmuş birçok arkadaşımız var. Bende Ülkü Ocaklarından gelen bir insan olarak sevgili kardeşime bir rahmet dilemek en büyük hakkım ve bunu dileyeceğim. Ancak MHP Grubu dilemek istemezse, onların kendi bileceği bir iş. Biz onlara karışamayız” şeklinde konuştu.

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM