2020 teklif çağrısı döneminde Türkiye Ulusal Ajansı ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Erasmus Plus Programı KA1-Bireylerin Öğrenme Hareketliliği/Mesleki Eğitim Hareketlilik Projesi "Sürdürülebilir Kalkınmaya Destek-Nitelikli Sağlık Personelleri İçin Avrupa Stajı” başlıklı proje kapsamında, Özel Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hemşire Yardımcılığı bölümünden 10 öğrenci ve 2 öğretmen Almanya’nın Gelsenkirchen şehrinde mesleki eğitim stajı yapmak üzere yola çıktı.

ÜÇ HAFTA SÜRECEK

21 gün sürecek mesleki çalışmalar kapsamında öğrenciler; Almanya’daki sağlık sistemi, yaşlı ve evde bakım hizmeti eğitimlerinin yanında hastane ve evde bakım merkezlerinde staj yapma imkânı bulunacak. Verilen hizmetleri ve farklı uygulamaları yerinde görecek olan öğrenciler, sosyal ve kültürel aktiviteler kapsamında Köln, Düsseldorf ve Belçika’nın Brüksel şehri gibi yakın çevredeki tarihi şehirlerini görme olanağı bulacak. Üç hafta sürecek staj programını tamamlayan öğrenciler 29 Mart’ta dönecek.

Antalya Bilim Merkezi’nden öğrencilere bilimsel tatil Antalya Bilim Merkezi’nden öğrencilere bilimsel tatil

Katılan öğrencilere, ev sahibi kurumca Avrupa Birliği tarafından onaylanıp bütün ülkelerde geçerli olan “Katılım Sertifikası” olan  “Europass Hareketlilik Belgesi” verilecek.

WhatsApp Image 2022-03-10 at 17.24.23

Editör: Yağmur Naz Yıldırım