2020 teklif çağrısı döneminde Türkiye Ulusal Ajansı ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Erasmus Plus Programı KA1-Bireylerin Öğrenme Hareketliliği/Mesleki Eğitim Hareketlilik Projesi, “Sürdürülebilir Kalkınmaya Destek-Nitelikli Sağlık Personelleri İçin Avrupa Stajı” başlıklı proje kapsamında, Özel Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hemşire Yardımcılığı bölümününde eğitim gören 10 öğrenci ve 2 öğretmen, Almanya’nın Gelsenkirchen şehrinde 21 günlük mesleki eğitim stajlarını tamamladı.

Perge Ortaokulu, Erasmus projesini tamamladı Perge Ortaokulu, Erasmus projesini tamamladı

EĞİTİM VE KÜLTÜREL FAALİYETLER

21 günlük mesleki çalışmalar kapsamında öğrenciler, Almanya’daki sağlık sistemi, yaşlı ve evde bakım hizmeti eğitimlerinin yanında hastane ve evde bakım merkezlerinde staj yapma imkânı buldu. Verilen hizmetleri ve farklı uygulamaları yerinde gören öğrenciler, sosyal ve kültürel aktiviteler kapsamında Köln, Düsseldorf ve Belçika’nın Brüksel şehri gibi yakın çevredeki tarihi şehirlerini gezme fırsatı buldu. Üç hafta süren staj programını tamamlayan öğrenciler, 29 Mart’ta yurda dönüş yaptı.

Projeye katılan öğrencilere, staj yapılan ev sahibi kurum tarafından Avrupa Birliği tarafından onaylanan ve tüm ülkelerde geçerli olan “Europass Hareketlilik Belgesi” almaya hak kazandı.

Yurda dönen öğrenciler, Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar’ı ziyaret eederek staj programında edindikleri tecrübeleri paylaştı.

WhatsApp Image 2022-04-12 at 10.07.25

Editör: Yağmur Naz YILDIRIM