Bilindiği üzere 19 Nisan günü, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Antalyalı vatandaşlarla buluştu.

Ben de saat 16.00’ı gösterdiğinde alandaydım. Miting alanındaki izlenimlerimi, bayram tatili dolayısıyla kendime birkaç gün dinlenme fırsatı verdiğim için ancak bugün toparlayıp yazma fırsatı buldum.

O nedenle öncelikle bu yazıyı yazmakta biraz geciktiğim için değerli okuyuculardan özür diliyorum.

Gelelim miting izlenimlerime.

Mitingin yapılacağı alana gittiğimde, Aksu ilçesi ağırlıklı haber yapan bir medya kuruluşu olmamız dolayısıyla, gözlerim ilk olarak İYİ Parti Aksu İlçe Teşkilatı mensuplarını aradı.

Gözüme ilk takılan isim CHP Aksu İlçe Başkanı Kenan Yıldız oldu. Daha sonra birçok CHP’li il ve ilçe yöneticisiyle karşılaştım ve mitinge CHP’lilerin yoğun bir katılım gerçekleştirdiğini gördüm.

Aksu İlçe Teşkilatı mensuplarının ise, daha önce birçok kez dile getirmemize ve bu durumu yalanlamalarına rağmen, teşkilat içerisindeki ayrışmayı miting alanına taşıdıklarını fark ettim.

İlçe teşkilatı ile meclis üyeleri arasında yaşanan çatışmayı artık deyim yerindeyse sağır sultan bile duydu.

Ancak ilçe yönetiminin de kendi içerisinde tam anlamıyla mitinge hazırlıklı olmadığı aşikar. Başkan Recep Bal, meclis üyeleriyle hiç yan yana gelmedi. Yönetimiyle de pek sık bir arada göremedik.

Genel tabloya bakıldığında ise Antalya gibi iddianın ve beklentinin yüksek olduğu bir şehirde, toplanan kalabalık bana kalırsa tam bir fiyaskoydu.

Meral Akşener ve Mansur Yavaş, 17.00’da başlanacağı söylenen miting alanına 18.30 sıralarında geldi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ardından, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener söz aldı.

Akşener sözlerine, “Yerel seçimlerde birleşe birleşe kazandık” diye başlayarak, genel seçimlerde de birleşe birleşe kazanacaklarına vurgu yaptı.

İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan’ın da sık sık dile getirdiği birleşme vurgusu, teşkilatlarda istenen karşılığı bulamamış gibi.

Antalya’da İYİ Parti teşkilatları bir türlü birleşemiyor ve hem Genel Merkez hem de vatandaş bunu fark ediyor.

Miting alanındaki kalabalık ve liderlerin memnuniyetsiz yüz ifadeleri bunu bize gösterdi.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli seçimlerinden birine 20 gün kaldı.

İYİ Parti teşkilatları bu süreçte bir an önce bu ayrışmaya son vermeli ve samimi bir kucaklaşma yaşamalı.

Aksi takdirde; 21 yıldır kazanmaya en yakın oldukları bu anda, büyük bir hezimet yaşamaları kaçınılmaz.