İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran’ın seçime yakın bir tarihte milletvekili olmak için görevinden istifa edeceği kamuoyu tarafından biliniyor. Başaran’dan sonrası için parti içerisinde birkaç isim ön plana çıkarken, bunlara Aksu’nun tanınan isimlerinden biri eklendi.

Geçtiğimiz dönemde AK Parti’de aktif siyaset yapan ve seçimden sonra İYİ Parti’ye katılan bu ismin, il başkan adaylığı için çalışma yaptığı ifade edilirken; konuyla ilgili çok ciddi iddialar da ortaya atıldı.

Kamuoyunda, 2024’te Aksu Belediye Başkan Adayı olmak isteyen bu ismin; Başak Karataş, Yener Bacaksız ve Behiç Çelik’in de desteğini aldığı ve belediye başkan adaylığını garantilemek için il başkanı olmak istediği konuşuluyor.

Bu ismin, GİK üyelerine ve vekillik düşünen isimlere “Benim il başkan adaylığımı desteklerseniz size maddi ve manevi yardımda bulunurum” diyerek destek almaya çalıştığı da iddialar arasında.

Konuyla ilgili yorum yapan partililer ve vatandaşlar ise, geçtiğimiz dönem AK Parti çatısı altındaki fotoğrafları hala her yerde karşımıza çıkan bu ismin adaylığına şiddetle karşı çıkıyor.

"‘Aksu sevdalısıyım’ sözünün arkasına sığınıp, kendi koltuğunu sağlama almak isteyenleri partimizde önemli görevlerde görmek istemiyoruz” diyerek, olası bir adaylık durumuna şiddetle karşı çıktıklarını ifade ediyor.

Vatandaş artık liyakatli ve ‘vatandaşa hizmet’ anlayışıyla çalışacak kişileri belirli makamlarda görmek istiyor.

Aksu da ‘vatandaşa hizmet’ noktasında hak ettiğini alamayan bir ilçe.

O nedenle aday seçimi çok önemli.

Seçime henüz uzun bir zaman var. Ancak eğer iddialar doğruysa, İYİ Parti içerisinde kirli pazarlıklar dönüyor gibi.

Bu pazarlıkların kazananı kim olur bilinmez; fakat kaybedeni kesinlikle İYİ Parti olacaktır.