Geçtiğimiz hafta sonu AK Parti Aksu İlçe Teşkilatı tarafından iftar programı düzenlendi.

Macun Kapalı Pazar Yeri’nde düzenlenen iftar programı öncesinde, başta İlçe Başkanı Tevfik Fuat Cebeci olmak üzere tüm teşkilat mensupları tarafından sosyal medya üzerinden vatandaşa katılım çağrısında bulunuldu.

Organizasyonun yapılacağı Cumartesi günü, sosyal medyadan “AK Parti Aksu İlçe Teşkilatı olarak iftar programımızın bütün hazırlıkları tamamdır. Akşama tüm halkımız davetlidir” açıklamasıyla paylaşılan fotoğrafla, tüm vatandaşlara son kez davette bulunuldu.

İlçe Başkanı Tevfik Fuat Cebeci ve ekibi, iftar programına Aksu basınını davet etme nezaketini göstermese de, bizler basın mensupları olarak haber değeri taşıdığını düşündüğümüz için programa katılım sağladık.

İftarın yapılacağı Macun Kapalı Pazar Yeri’ne gittiğimizde, her yerde AK Parti bayraklarının ve ‘Gönlümüz bir, soframız bir’ sloganının yazılı olduğu pankartın asılı olduğunu gördük.

Programa, Aksulu vatandaşların da yoğun bir katılımı oldu. Yaklaşık 1500 kişinin bulunduğu alana iftar saatine dakikalar kala gelen AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, İbrahim Aydın, Atay Uslu ve Kemal Çelik ile İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, önce vatandaşlarla ardından da protokolle selamlaştıktan sonra yerlerine geçti.

AK Parti Aksu İlçe Teşkilatı’nın daveti üzerine oruçlarını açmak üzere gelen vatandaşlar da, iftar vaktinin gelmesiyle birlikte yemek dağıtımını beklemeye başladı.

Ancak çorbalarını içtikten sonra yemek servisini bekleyen birçok vatandaş, umduğunu bulamadı.

AK Parti protokolünün bulunduğu masaya yemek servisi eksiksiz olarak yapılırken, birçok vatandaş kendilerine yemek servisi yapılmadığı için alanı terk etti.

Bu sırada AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik’in yanına gelen bir vatandaş, “Aç kaldık. Bir daha size oy vermeyeceğim” şeklinde serzenişte bulunarak tepkisini dile getirdi.

Sonuç olarak, ‘Gönlümüz bir, soframız bir’ sloganıyla kurulan iftar sofrasından; protokol karnı tok, vatandaş ise aç bir şekilde kalktı.

Başkan Cebeci’nin ifadesiyle; ‘İftar sofraları, gönül sofraları’.

Ve bu gönül sofralarının amacı da; ortak bir sofrada, ortak bir paylaşımda bulunmak.

Eminim ki; AK Parti İlçe Teşkilatı mensupları, iftar davetine katılan vatandaşları en güzel şekilde ağırlamak ve kusursuz bir organizasyon yapmak amacıyla yola çıkmıştır. Ancak davetin, tam anlamıyla amacına ulaşmadığı bir gerçek.

Sanırım teşkilat mensupları kusursuz bir organizasyonun, sadece davet alanında ‘Hazırlıklarımız tamam’ açıklamasıyla fotoğraf paylaşmakla olmadığını anlamıştır.

Dilerim ki, bundan sonraki organizasyonlara daha iyi hazırlanırlar ve ‘Gönlümüz bir, soframız bir’ sloganıyla kurulan sofralardan, hiç kimse kırgın bir gönülle ayrılmak zorunda kalmaz.